Bill Cosby Hapishaneden serbest bırakıldı

Bill Cosby Hapishaneden serbest bırakıldı
  • Bill Cosby tekrar serbest bırakıldı: Eski komedi yıldızının cinsel saldırıdan mahkumiyeti şaşırtıcı bir şekilde bozuldu.

  • Bill Cosby (83), diğerleri arasında "People" tarafından bildirildiği üzere birkaç saat içinde hapishaneden serbest bırakılacak. Pensilvanya Yüksek Mahkemesi, cinsel saldırı suçundan verilen cezayı bozdu. Şaşırtıcı karar, Cosby'nin suçlanmaması gereken bir savcıyla yapılan anlaşmaya dayanıyor. Yüksek Mahkeme ayrıca kovuşturmayı da yasakladı.

  • Buna göre, davaya daha önce dahil olan bir savcı, 2005 yılında Cosby'nin tazminat için bir hukuk davasında ifade vermesi halinde aleyhinde bir ceza davası açmama sözü vermiş olacaktı. Ancak 2015 tarihli iddianamede müteakip Cumhuriyet savcısı ifadelere başvurmuştu. Cosby, diğer şeylerin yanı sıra, kurban Andrea Constand'a cinsel ilişkiden önce anestezi verdiğini belirtmişti.
  • "Adli hata"?

  • Cosby'nin "Cosby Show"daki eski meslektaşı Phylicia Rashad (73), Twitter'da gülümseyen komedyenin bir fotoğrafı ve şu sözlerle tepki veriyor: "Sonunda !!! Korkunç bir hata düzeltildi - bir adalet hatası düzeltildi!"

  • Cosby'nin kararına ilişkin bir sözcü, "Bu harika bir haber. Çok heyecanlıyız ve Pennsylvania'daki en yüksek mahkemeye teşekkür etmek istiyoruz" dedi.

  • TV yıldızı 2018'den beri gözaltında ve en az üç ve en fazla on yıl hapis cezasına çarptırılmalıdır. Temyiz ve erken tahliye için yapılan tüm başvurular şimdiye kadar reddedilmişti. 2004 yılında Kanadalı üniversite çalışanı Andrea Constand'a uyuşturucu verdiği ve cinsel saldırıya uğradığı söyleniyor. Yaklaşık 60 kadın Cosby'yi aynı şeyle suçluyor. İddiaları reddediyor.


Dünyadan Haberler Editörü : Kervanlar
Dünyadan Haberler 
Editör : Kervanlar

[ 2021-06-30T22:16:39 ][ Okunma : 722 ]google-newste takip edin