Anal seks: Tabu konusunda en iyi ipuçlarını okudunuzmu?

Anal seks: Tabu konusunda en iyi ipuçlarını okudunuzmu?

Güvenli anal seks ile kişinin sağlığını riske atmamak için birçok şeye dikkat edilmesi gerekir

Güvenli anal seks ile kişinin sağlığını riske atmamak için birçok şeye dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle, cinsel uygulamadan zevk almanıza yardımcı olacak güvenli ipuçları veriyoruz.

Anal seks hem erkekler hem de kadınlar için tahrik edici bir seks pratiği olabilir çünkü bu bölgede birçok erojen bölge vardır ve sinir sistemi uyarılabilir. Yine de: Anal seks, ilgili herkes için tatsız bir ilişki haline gelebilir, özellikle de dikkatli olmazsanız, çünkü sağlık sorunları genellikle anal ilişki yoluyla içeri sızabilir.


Anal seks neden tehlikelidir?

Korunmasız anal seks, birçok cinsel yolla bulaşan hastalık için ücretsiz bir geçiştir. Bağırsaktaki cilt, sağlam vajinal duvarlardan çok daha hassastır ve bu nedenle mikropların kan dolaşımına daha hızlı girmesine izin veren küçük yaralanmalara ve tahrişlere karşı daha hassastır. Ek olarak, rektumda kadınlarda rahatsız edici mesane enfeksiyonlarına neden olabilecek bakteriler de vardır. Anal seks sırasında prezervatif kullanmak bu yüzden önemlidir.


Anal seks böyle daha güvenli hale geliyor

Anal seksi sizin için çok daha kolay hale getiren Durex'ten "Xtra Spezial" veya Condomi'den "Strong" gibi yırtılmaya karşı daha dirençli özel prezervatifler vardır. Önemli: Anüs ile temas etmiş herhangi bir şey asla vajina girişinin yakınına gelmemelidir. Bağırsaktan gelen coli bakterileri vajinal flora için zehirdir ve hızla mesane enfeksiyonlarına yol açar. Bu nedenle, daha sonra vajinal ilişkiye devam etmeyi planlıyorsanız, anal seksten sonra kondomu DAİMA değiştirmeniz önemlidir.


Anal seks sırasında bunu aklınızda bulundurmalısınız.

Anüse girmeyi kolaylaştırmak için her zaman yırtılmaya dayanıklı bir prezervatif ve bol miktarda kayganlaştırıcı kullanın.

Penetrasyon sırasında hassasiyet önemlidir. Aksi takdirde yaralanmalar meydana gelebilir.

Rahat olun ve sadece gerçekten öyle hissediyorsanız onunla meşgul olun.

Bunlarda ilginizi Çekebilir Tıkla?.

Mevsimler Göre Cinsel İsteğinizi Nasıl Etkiler?

69. pozisyon hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız

Seks ve aşk: konusunda sıcak haberler ve yeni trendler Neler?

Kadınlar Neden Cinsellikten Soğur? iste detaylari.

Bu 7 ipucu her erkek insanı ateşleyecek.

Ereksiyon yok Penis seks sirasinda sertlesmiyor mu?


Saglik Haberleri Editörü : Kalbimin_Gulu
Saglik Haberleri 
Editör : Kalbimin_Gulu

[ 2022-12-25T21:30:50 ][ Okunma : 375 ]google-newste takip edin