Tesla faturası yüzünden: Elektrikli arabasını havaya uçurdu

Tesla faturası yüzünden: Elektrikli arabasını havaya uçurdu

Sekiz yaşındaki bir Model S'nin onarımının 20.000 avroya mal olduğu söyleniyor - tüm pil birimi artık kurtarılamazdı. Finlandiyalı e-araba sürücüsü Tuomas Katainen için bu çok fazlaydı. Dinamiti aldı.

Tesla, elektrikli araçlar söz konusu olduğunda şüphesiz lider markalardan biridir. Kullanılmış arabalar olarak bile, bir zamanlar pahalı olan Pilleri pahalıdır ve pahalı kalacaktır.

Tuomas Katainen'in satın aldığı ve sadece 1.500 kilometre uzakta olduğu 2013 model şık Model S de öyle. Katainen, "Bu Tesla'yı aldığımda, ilk 1.500 kilometre güzeldi. Mükemmel bir arabaydı" diyor.

Ama sonra hatalar ve arızalar arttı, böylece yolculuğa devam etmek imkansız oldu ve bir çekici Tesla'yı almak zorunda kaldı.

Atölyede yaklaşık bir aylık kesinti süresinin ardından, Tesla Firmasi onarımların imkansız olduğunu ve tek seçeneğin tüm pil ünitesini değiştirmek olduğunu söyleyen bir telefon aldı.

"Öfkeli Tesla sahibi", "Bu bana en az 20.000 avroya mal olur" dedi. "Bu yüzden onlara arabamı havaya uçurmak için almaya geleceğimi söyledim." Tesla'nın havaya uçurtmanin nasıl hazırlandığı onlara göstereceğim.

"Kusurlu Tesla'sını havaya uçurdu" ve gösteriyi filme aldı

Tuhaf gösterinin sahnesi, Finlandiya'nın güneyindeki Kymenlaakso bölgesindeki Jaala köyüdür ve sadece birkaç bin nüfusludur.

Patlamalarla ilgili karla kaplı geniş alanların, kış sporlarının ve saunadan çıkıp karda serinleyen bir adamın tipik görüntüleriyle harika manzara başlıyor. Tesla'nın hikayesini anlattıktan sonra, "Ara sıra işler ters gidiyor. O zaman uzlaşmazlığının öne geçme zamanı geliyor" diyor.

Yıkımın kendisi göründüğü kadar kolay değil. Doğru patlayıcı kuvvet için çok sayıda hesaplama yapılması gerekir ve uyulması gereken birçok güvenlik önlemi vardır.

Sonunda, Tesla bir dizi patlayıcı ile hazırlanır. İstenilen etkiyi elde etmek için yaklaşık 30 kilo gereklidir.

Sonuçta, sahibi bir düğmeye basarak beyaz Tesla'sının yıkıcı sonunu kendisi tetikleyebilir. Yıkımdan sonra eski lüks elektrikli araçtan hiçbir şey görülemez.

Kuşkusuz: Atölye maliyetlerinden tasarruf etmek için çok radikal bir önlem!


Dünyadan Haberler Editörü : Gul_Beyaz
Dünyadan Haberler 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2022-01-09T19:15:40 ][ Okunma : 308 ]google-newste takip edin