Hackerlar Paris Hilton'un TikTok profilini hedef alıdı!

Hackerlar Paris Hilton'un TikTok profilini hedef alıdı!

Video platformu TikTok bir hacker saldırısının hedefi oldu. Siber dolandırıcılar aynı zamanda ünlü yıldız adayı Paris Hilton'u da hedef aldı.

TikTok Çarşamba günü BBC'ye yaptığı açıklamada, "çok sınırlı" sayıda profilin bilgisayar korsanları tarafından hedef alındığını söyledi. Kurbanlar çoğunlukla önde gelen kişiler ve tanınmış markalardır.

Örneğin veri hırsızları Paris Hilton'un (43) hesabına girmeye çalıştı. Ancak başarılı olamadılar; sarışın ve 10,4 milyon takipçisi için şanslıydılar.

ABD haber kanalı "CNN"de durum farklı: TikTok profilini ele geçirmeyi başardılar. O tarihten bu yana profil artık bulunamıyor.

TikTok şunları söyledi: "Hesap erişimini yeniden sağlamak ve hesabınızı gelecekte korumak için gelişmiş güvenlik önlemleri uygulamak için CNN ile yakın işbirliği içinde çalıştık."


Bilgisayar korsanlarının eylemleri son derece tehlikeli görünüyor: Forbes dergisinin bildirdiği gibi, bilgisayar korsanları kurbanlarına doğrudan mesaj yoluyla yazıyordu. Daha sonra, şüpheli bir bağlantıya veya benzer bir şeye tıklamadan, yalnızca mesajı açarak erişim elde edebildiler.

Saldırının ardından Çin platformu, "Platformun bütünlüğünü korumaya kararlıyız ve daha fazla orijinal olmayan aktiviteyi izlemeye devam edeceğiz" dedi.


Magazin Haberleri Editörü : Gul_Beyaz
Magazin Haberleri 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2024-06-05T20:00:37 ][ Okunma : 52 ]google-newste takip edin