Jackie Chan'in doğum günü: Aksiyon yıldızı bugün kaç yaşında?

Jackie Chan'in doğum günü: Aksiyon yıldızı bugün kaç yaşında?

Ünlü Aksiyon yıldızı kaç yaşında: Jackie Chan bugün büyük doğum gününü kutluyor

Çoğu Ünlülere bakarak bunu anlayamazsınız ama onlar da yaşlanıyor. Ve sonra gündemde: partiler, pahalı hediyeler ve arkadaşlarınız ve ailenizle kutlamalar!

7 Nisan, Jackie Chan'in doğum günü kızı. Büyük bir doğum gününü kutluyor. Oyunculuk yıldızının etkileyici kariyerine buradan bir göz atın.

Jackie Chan bugün 70 yaşına giriyor

HE, oyunculuk dünyasının en ünlü aksiyon yıldızlarından biridir. Jackie Chan yıllardır Hollywood sahnesinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Ancak film yıldızı, ilgi odağı olmayı başarmak için çok çalışmak zorunda kaldı.


Jackie Chan, 1954'te Hong Kong'da doğdu. Kötü koşullarda büyüdü ve ailesi Çin iç savaşından kaçmak zorunda kaldı. Yedi yaşındayken yatılı okula gönderildi.

Burada genç Chan, çocukluğunda zorlu koşullar altında, birçok eğitim ve dayak cezasıyla oyunculuk ve dövüş sanatlarını öğrendi. Zaten gençliğinde birkaç oyunculuk rolü üstlendi.

Mezun olduktan sonra oyuncu Avustralya'ya taşındı. Burada başlangıçta vasıfsız bir işçi olarak geçimini sağladı, ancak kısa bir süre sonra kendisini gerçek tutkusuna adadı: oyunculuğa.


Jackie Chan'in doğum günü: Aksiyon yıldızı bugün kaç yaşında?

Bir dublör ve dublör olarak Jackie Chan, film endüstrisinde giderek daha fazla kendini göstermeyi başardı ve kısa bir süre sonra kamera önünde oyuncu olarak iş buldu. Onun büyük atılımı 90'ların ortasındaki “Bronx'ta Rumble”daki rolüyle geldi.


Bunu "80 Günde Dünya Çapında", "Mr. Nice Guy”, “Rush Hour” ve klasik “Karate Kid”in yeni baskısı. “Rush Hour 2” ile Chan en büyük ticari başarısını elde etti. Film yalnızca ABD'de 200 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.


Bununla birlikte, cesur gösterileri nedeniyle aksiyon yıldızı şimdiden kemiklerinin kırılması ve neredeyse gözünü kaybetmesi gibi çok sayıda ciddi yaralanmaya maruz kaldı.

Jackie Chan, oyunculuğunun yanı sıra senarist ve yönetmen olarak da çalışmaktadır. Ve sadece bu da değil: Kendisi aynı zamanda kendi ülkesinde de ünlü bir şarkıcı.


1982'den beri evli olan eşi aktris Joan Lin Feng-Chiao'dan bir oğlu vardır. 1990'daki ilişkiden de bir kız çocuğu çıktı.

Bugün her şey onunla ilgili: Jackie Chan 70. yaş gününü kutluyor. Herşey gönlünce olsun!

ETİKETLER


Magazin Haberleri Editörü : Gul_Beyaz
Magazin Haberleri 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2024-04-07T20:11:04 ][ Okunma : 95 ]google-newste takip edin