Alec Baldwin Rust davasını engellemek istiyor

Alec Baldwin Rust davasını engellemek istiyor

Önyargılı tanıklar mı?: Alec Baldwin, kendisini "Rust" trajedisiyle suçlayan savcılara karşı iddialarda bulunuyor. Duruşmadan kaçabilir mi?

65 yaşındaki Alec Baldwin'in aslında bu yılın Temmuz ayından itibaren "Rust" kameramanı Halyna Hutchins'in (1979-2021) vurulması davasında yargılanması planlanıyor. Aktör ihmalkar cinayetle suçlanıyor. Ancak şimdi yıldız ve avukatı, ABD'nin "TMZ" sitesi üzerinden erişilebilen ve savcılığa karşı ciddi iddialarda bulunan mahkemeye başvuruda bulundu. İfadeleri sonuçta Baldwin'in itham edilmesine yol açan, görüşülen tanıkların çoğunluğu son derece önyargılıydı.


Bu nedenle rapora göre Alec Baldwin artık yargılamadan tamamen kurtulmaya çalışıyor. Bu nedenle en az yedi tanık çeşitli nedenlerle kabul edilmedi. Bunlardan üçü savcılığın maaş bordrosunda, ikisi de Santa Fe Şerif Ofisinin maaş bordrosunda. Başka bir tanık, başka bir hukuk davasında Baldwin'e karşı harekete geçti ve bir diğeri, söz konusu kişinin o sırada orada olmaması gerekmesine rağmen, ölümcül kazanın hemen ardından aktörü suçladı.


Alec Baldwin Rust davasını engellemek istiyor

Bir suçlama daha ciddi Önyargılı tanıklar mı?:

Ancak başvuruda kitlesel olarak eleştirilenler yalnızca tanıklar değil. Ölümcül atış yapan tabancaya ilişkin savcılığın verdiği rapor da hatalıydı. Şu ana kadar yapılan testlerin, tetiği çekmeden hiçbir atışın yapılamayacağını gösterdiği söylendi. Ancak, kaza gününde olduğu gibi silahta altı mermi varsa bunun kanıtlandığı iddia ediliyordu. Baldwin, tetiği kendisinin çekmediğini ve ateşin kendiliğinden patladığını iddia ediyor.


Alec Baldwin 'in kasıtsız adam öldürmeye ilişkin davasının şu anda 9 Temmuz 2024'te başlaması planlanıyor. Yakın zamanda hüküm giyen 26 yaşındaki silah ustası Hannah Gutierrez-Reed'in davası da -eğer böyle kalırsa- ABD'nin New Mexico eyaletindeki Santa Fe'deki bir mahkemede görülecek.


Silah ustası, Ekim 2021'de New Mexico'da western filminin prodüksiyonu sırasında, başrol oyuncusu ve ortak yapımcı Baldwin'in kullandığı bir silahın prova sırasında ateşlenmesi sırasında silahlardan sorumluydu. Olayda kameraman hayatını kaybederken, 50 yaşındaki yönetmen Joel Souza da yaralandı. Gutierrez-Reed'in 18 aya kadar hapis cezasıyla karşı karşıya olduğu belirtiliyor.


Magazin Haberleri Editörü : Kalbimin_Gulu
Magazin Haberleri 
Editör : Kalbimin_Gulu

[ 2024-03-15T10:37:41 ][ Okunma : 74 ]google-newste takip edin