John Travolta 70 yaşına girdi: ölümden çok korkuyorum artık

John Travolta 70 yaşına girdi: ölümden çok korkuyorum artık

John Travolta ölüm ve keder! En trajik rolü gerçek oluyor. John Travolta sinema tarihinin en iyi oyuncusu olmayabilir. Ancak başka hiçbir Hollywood yıldızı bu kadar acı çekmedi.

Dans edebiliyor, şarkı söyleyebiliyor, oyunculuk yapabiliyor ve uçabiliyor ama Phoenix gibi birkaç kez uçaksız küllerinden yeniden doğdu. 18 Şubat'ta 70 yaşına girecek olan çok yetenekli John Travolta sıradan bir Hollywood yıldızı değil.


John Travolta'nın kader vuruşları

Ancak profesyonel geri dönüşlerinden daha dikkat çekici olanı, ne kadar büyük olursa olsun herhangi bir kişisel trajediden daha güçlü çıkma yeteneğidir. Kariyeri henüz emekleme aşamasındayken kaderin ilk darbeleriyle baş etmek zorunda kaldı ve yakın zamanda 2022'de bu darbe ona iki kez çarptı.


John Joseph Travolta, 1954 yılında Englewood, New Jersey'de altı çocuğun en küçüğü olarak dünyaya geldi. Babası İtalya'dan geldi ve lastik satıcısı olarak çalışıyordu, İrlandalı annesi ise oğluna oyunculuk tutkusunu aktardı. Kendisi tiyatro oynadı, oğluna ders verdi ve ona küçük sahnelerde ilk rollerini verdi. Travolta, 16 yaşındayken ailesinin onayıyla liseyi bıraktı ve Hudson Nehri'nin diğer yakasındaki New York'taki heyecan verici dünyaya adım attı.


13 Nisan 2020

John Travolta, 10 yıl önce hayatını kaybeden oğlu Jett'in doğum gününü duygusal bir paylaşımla anıyor. O zamanlar 16 yaşında olan çocuk, nöbet geçirdikten sonra ölümcül bir kaza geçirdi. Travolta ve eşi Kelly Preston daha sonra oğullarına henüz iki yaşındayken Kawasaki sendromu tanısı konulduğunu açıkladı. John Travolta Instagram'da dokunaklı bir şekilde şunları yazdı: "Doğum Günün Kutlu Olsun İskele! Seni seviyoruz".


Kız arkadaşı ve annesinin erken ölümü

Travolta, çeşitli dizi ve televizyon filmlerinde ufak bir rol aldıktan sonra 1976'da "The Boy in the Plastic Bubble" dizisinde başrol oynadı ve kendisinden 18 yaş büyük olan ve bu filmde annesini canlandıran aktris Diana Hyland'a delicesine aşık oldu. televizyon filmi. Kısa bir süre sonra kendisine meme kanseri teşhisi konuldu.


Hyland ve Travolta, 27 Mart 1977'de 41 yaşında ölene kadar bir çift olarak kaldılar. Aynı yılın Eylül ayında Diana Hyland, The Boy in the Plastic Bubble filmindeki performansıyla ölümünden sonra En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Emmy Ödülü'nü kazandı. Travolta ödülü onun adına kabul etti. Sahnede "Nerede olursan ol Diana, seni seviyorum" dedi.


Kanserden kaynaklanan bir sonraki ölüm, John Travolta'nın hayatını sadece bir yıl sonra sarstı. Sevgili annesi Helen Travolta, kızlık soyadı Helen Cecilia-Burke (1912-1978), Aralık 1978'de kanserle mücadelesini kaybetti. 66 yaşındaydı.


Magazin Haberleri Editörü : Gul_Beyaz
Magazin Haberleri 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2024-02-18T14:12:32 ][ Okunma : 117 ]google-newste takip edin