Bu ev ilaçları kuru öksürüğe karşı yardımcı olur.


Bu ev ilaçları kuru öksürüğe karşı yardımcı olur. - Saglik Haberleri

Boğaz kuruluğu ve sürekli öksürük? Bu doğal ev ilaçları kuru öksürüğe karşı yardımcı olur.

Kuru öksürük sadece gündüzleri sinir bozucu olmakla kalmaz, geceleri de uykunuzu kaçırabilir. Kuru öksürük, mukus salgılanmayan kuru bir öksürüktür. Bu genellikle soğuk algınlığı veya gribin belirtisidir ancak kuru öksürüğe polen veya toz da neden olabilir. Balgamlı öksürüğün aksine kuru öksürüğün asıl amacı kaşıntılı tahrişi gidermek ve boğazı nemlendirmektir. Ev ilaçları çok yararlı olabilir.


Bitkisel çaylar


Kuru, tahriş edici bir öksürüğünüz varsa, genellikle çok fazla su veya çay içmek önemlidir. Doğal öksürük bastırıcılar gibi davranan esansiyel yağlara sahip bitkisel bitki çayları özellikle uygundur. Kaburga otu, mine çiçeği, hatmi kökleri, rezene, okaliptüs, ıhlamur çiçeği, akciğer otu, adaçayı veya kekik uygundur.


Mucize şifalı bal


Bal, antibakteriyel ve antiviral aktif maddeler içerir ve bu nedenle kuru öksürük için en kanıtlanmış ev ilaçlarından biridir ve çeşitli şekillerde kullanılabilir. Bal çaya karıştırılabilir veya öksürük kesici olarak doğrudan kaşıkla tüketilebilir. Kuru öksürük için çok etkili bir çare ballı ılık süttür. Dikkat: Bir yaşın altındaki çocukların bal yemesine ve içmesine izin verilmez.


Adaçayı ile nefes alın


Öksürük için başka bir evde çare nefes almaktır. Sıcak buhar boğazı nemlendirir ve kaşınmayı hafifletir. Adaçayı ile nefes almak özellikle etkilidir. Şifalı bitki antimikrobiyal esansiyel yağlar içerir, bu nedenle özellikle soğuk algınlığı için popülerdir. En kolay yol, bir inhaler kullanarak nefes almaktır ancak bir kase de yeterlidir. Bunu yapmak için kaseyi sıcak suyla doldurun, bir avuç adaçayı yaprağı (taze veya kurutulmuş) ekleyin ve başınızın üzerine bir havlu koyarak buharı derin bir şekilde soluyun.


Soğan suyu


Öksürük için en eski ev ilaçlarından biri, kaya şekeri veya ballı soğan suyudur. Soğanlar, mikropları öldürmek ve iltihabı azaltmak için bir araya gelen esansiyel yağlar, flavonoidler ve kükürt içeren bileşikler içerir. Doğal öksürük şurubunu hazırlamak için büyük bir soğanı doğrayın ve üzerine iki ila üç yemek kaşığı bal veya şeker gezdirin. Karışımı hava geçirmez bir kavanoza koyun ve buzdolabında birkaç saat veya gece boyunca bekletin. Daha sonra soğan, bir elek kullanılarak süzülebilecek bir meyve suyu salar. Soğan suyu günde birkaç kez kaşıkla alınabilir.


Saglik Haberleri Editörü : Kervanlar
Saglik Haberleri 
Editör : Kervanlar

[ 2023-11-16T22:13:02 ][ Okunma : 71 ]google-newste takip edin