Kaşları iplikle alınması için avantajları ve detayları.


Kaşları iplikle alınması için avantajları ve detayları. - Saglik Haberleri

İplik tekniğini kullanarak kaşların alınması avantajları ve detayları

 • İplik tekniğini kullanarak kaşların alınması avantajları ve dezavantajları.

  Kaşları iplikle alınması kulağa olağandışı geliyor ve pek etkili değil. Ancak durum tam tersidir. bugün hala kullanılan asırlık iplik tekniğini sunuyor..

 • Kaşlar için diş açma tekniğinin kökeninin tarihi

  İplik nasıl doğru seçilir?

  İplik teknolojisinin avantajları

  Son derece etkili

  Yüzün farklı bölgelerine uygundur

  Cımbızdan daha hızlı

  Ek olumlu etkiler

  İplik tekniğinin dezavantajları

  Kaş ipi kimler için uygundur?

 • Kaşlar Kaş alma tekniğinin kökeni ve tarihi

  Güzellik endüstrisindeki pek çok şey gibi, Kaşları Kaş alma tekniği de Asya ülkelerinde ortaya çıkmıştır. Ve doğu kültüründe en eskilerden biridir. İstenmeyen tüylerin iple alınması eski Hindistan'da geliştirildi. Yöntem aynı zamanda İran, Mısır, Çin ve Kore'de de kullanıldı. Ancak bu süreç Batı dünyasında ancak birkaç yıl önce yerleşik hale geldi..

 • İplik nasıl doğru seçilir?

  En sık kullanılan iplik, daha iyi yağlama sağlamak için tercihen ipek ilaveli, yüksek mukavemetli pamuk ipliğidir. Tam ipek, sonucu olumsuz yönde etkileyebilecek aşırı kayganlığa sahiptir - sadece saç üzerinde kayar. Sentetik iplikler kolaylıkla esneyebildiğinden epilasyon için doğru gerilimi sağlamazlar. İplik en az 50 santimetre uzunluğunda olmalıdır. Her tedavi için daima yeni bir parça kullanın..

 • İplik teknolojisinin avantajları Son derece etkili.

  İplik tekniği, cımbızın genellikle kaldıramadığı en ince tüyleri bile almak için kullanılabilir. Bu yöntemle saç kökünden alınır. Daha sonra kaşlar düzgün bir şekle getirilir..

 • Yüzün farklı bölgelerine uygundur.

  Bu teknik, kaş bölgesi, kaş arası, elmacık kemikleri, alın, çene ve üst dudağın üstündeki fazla kılları giderir..

 • Cımbızdan daha hızlı

  Tek bir hareketle fazladan birkaç tüyü kolayca çıkarabilirsiniz; cımbız ise tüyleri teker teker alarak işlemi daha fazla zaman alıcı hale getirir..

 • Ek olumlu etkiler.

  Çalışma sırasında iplikler ayrıca sertleşmiş parçacıkları gideren bir soyma etkisine ve mikro masaj etkisine sahiptir..

 • İplik tekniğinin dezavantajları

  Kaşa ip geçirme tekniğinin en büyük dezavantajı birçok kişinin işlemi oldukça acı verici bulmasıdır. Diğer bir dezavantaj ise, yöntemin görünüşte basit olmasına rağmen, düzgün bir şekilde ustalaşmak için belirli bir süre ve beceri gerektirmesidir.

  Ne olabilir? En iyi durumda, iplik kılı yakalamaz ve düzeltme etkili olmaz; en kötü durumda, iplik kılı kökten almaz, sadece kırar, bu da kılı daha sert hale getirebilir ve daha da sertleşmesine neden olabilir. batık kıllar..

 • Kaş ipi kimler için uygundur?.

  Bu teknik, kaş çevresindeki ve üst dudak bölgesindeki kıllar gibi ince, açık renkli kılların alınması için idealdir. Ancak saç ne kadar kalınsa iplikle çıkarmak da o kadar zor olur. Bu nedenle iplik geçirme tekniği çok kalın ve sert saçlarda daha az etkilidir..

 • Ayrıca ilginç: Kaşlarınızı her zaman yanlış çizdiğinize bahse girer misiniz?.

  Geçme tekniği, ileri derecede asimetrik, deforme olmuş kaşlar için uygun değildir, çünkü diş çekme kontrolü eksikliğinden dolayı şeklin daha fazla zarar görmesi riski yüksektir. İplik tutmadığından çok kısa saçlar için de uygun değildir. Saçın minimum uzunluğu iki ila üç milimetre arasında olmalıdır. Düzeltme bölgesindeki cilt çok kuru ve tahriş olmuşsa mekanik ovma etkisinden dolayı ip tekniğinden kaçınılmalıdır.


Saglik Haberleri Editörü : Gul_Beyaz
Saglik Haberleri 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2023-11-05T19:37:00 ][ Okunma : 71 ]google-newste takip edin