Neden bircok kadin mastürbasyonu tercih ediyor?

Neden bircok kadin mastürbasyonu tercih ediyor?

Bir ilişkideki kadınlar bile bazen eşleri tarafından şımartılmak yerine yardım etmeyi tercih ederler. Doktorlar, mastürbasyonun neden bu kadar popüler olduğunu ve mastürbasyon eyleminin kişinin kendi cinselliği ve birlikteliği için ne anlama geldiğini açıklamak için bir çalışma kullanır.

Özgürleşme sürecinde birçok önemli gelişme noktası vardır: kadınların oy hakkı, üniversiteye giden ilk kızlar ve tabii ki mastürbasyon. Ancak on kadından dördünün eşiyle doruğa çıkmaktansa mastürbasyon yapmayı tercih etmesi aslında ne anlama geliyor? Oylama enstitüsü Penn Schoen Berland'ın Japon seks oyuncak üreticisi Tenga ile işbirliği içinde elde ettiği sonuçlar, orijinal loca Volker Wittkamp ve jinekolog Sheila de Liz tarafından yanıtlanan birçok soruyu gündeme getiriyor.

Mastürbasyon modadır

Seks oyuncak üreticisinin yıllık zevk raporu vesilesiyle, dokuz farklı ülkede 10.000 kadın ve erkeğe zevk ve aşk hakkında sorular soruldu. Hanımların vereceği cevaplar yaratılış beylerini düşündürecektir. Diğer şeylerin yanı sıra, on kadından dördü vibratörü bir erkeğe tercih edeceğini söylüyor. Genel olarak, dünya nüfusunun yüzde 90'ı düzenli olarak mastürbasyon yapıyor, bu da çarşaflar arasında bireysel sporun oldukça popüler olduğu anlamına geliyor. Ama kadınlar neden erkeklerle sevişmektense kendileriyle eğlenmeyi tercih ederler?

Mastürbasyon yeni yogadır

Araştırmacılar, katılımcılardan stresle başa çıkmanın farklı yöntemlerini ağırlıklandırmalarını istedi: Mastürbasyon, spor ve okumadan önce bir stres öldürücü olarak altıncı sırada geldi. Soruşturma sırasında ürolog Volker Wittkamp, ??"Hızlı zamanlarımızda, birçok insanın kendilerine zaman ayırması yeniden daha önemli hale geldi" diye açıklıyor. Almanya'daki kadınların neredeyse dörtte biri 2016'da asla veya nadiren mastürbasyon yaptığını iddia ederken, şimdi durum değişiyor gibi görünüyor. Ankete göre, ilişkide olan kadın (yüzde 84) erkeklerden (yüzde 78) daha fazla mastürbasyon yapıyor.

Mastürbasyon, bir düğmeye basarak orgazm olmak anlamına gelmez

Stresi yönetmek ve rahatlamak için eller, vibratörler ve diğer kişisel bakım seks oyuncaklarını kullanırlar. Ankete katılanların neredeyse yüzde 50'sinin mastürbasyon yaparken her zaman doruk noktasına sahip olmadıklarını belirtmesi erkeklere "güven verebilir". Kimseye karşı sorumlu olmadan orada durabilirsin ya da diğer kişi çok uğraştığı için kendini suçlu hissedebilirsin." Bununla birlikte, partnerle seks sırasında orgazm genellikle daha da nadirdir


Saglik Editörü : Gul_Beyaz
Saglik 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2021-10-24T15:33:21 ][ Okunma : 832 ]google-newste takip edin