Meryem Uzerli’den Hayranlarini uzecek Aciklamalar

Meryem Uzerli’den Hayranlarini uzecek Aciklamalar

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli uzun süre sonra ortaya çıktı. Bir derginin Ekim sayısına kapak oldu. Hayaller ve gelecek planları hakkında soruları yanıtladı. İşte hayranlarının merak ettiği detaylar.

Muhteşem Yüzyıl dizisi ile Hürrem Sultan olarak akıllara kızına Meryem Uzerli  özel hayatı ile ilgili soruları yanıtladı.Şu sırala gözlerden uzak sakin bir hayat yaşayan ünlü oyuncu, bir süredir kızları ile ilgileniyor. Oynadığı dizide vanlanlandırdığı Hürrem Sultan karakteri ile milyonlar kendisine hayran bırakan Uzerli, şimdilerde Almanya ve Türkiye arasında mekik dokuyor. Daha sağlıklı bir hayat yaşamak istediğini belirterek, bahçeli bir evde oturma hayalinden bahsediyor.

Meryem Uzerli  hem güzelliği hem de oyunculuk başarısı ile kendisine hayran bıraktıktan snr MAG dergisinin kapağına konuştu. En büyük hayalinin kızları Lara ve Lily’ye güzel bir gelecek yaratmak olduğunu belirten güzel oyuncu, bu dünyada kadın erkek eşitliğini nihayet götrmek istedşğinin de vurguladı. Hayatında iş odaklı zamanları geride bırakan ünlü isim, şu an oturduğu apartman dairesinde ayrılarak bahçeli bir eve taşınmak istediğini söyledi.

Güzel oyuncunun hayranları onu sosyal medyadan sıkı takip etse de son zamanlarda dizi setler ve film projelerğinde görememekten dolayeı üzgünn. Kızlarının şu an daha önemli olduğunu vurgulayan Uzerli bir süre daha çalışma hayatına ara vereceğini belirtti.

Meryem Uzerli Kimdir?

12 Ağustos’ta Almanya'nın Kassel şehrinde Doğan Meryem Uzerli  4 çocuklu bir ailenin en küçük ve 2. kızı olarak dünyaya geldi. Annesi Alman babası Türk olan güzel oyuncu Hamburg’a yerleşerek bir süre oyunculuk eğitimi aldı. 5 ocak 20112 de yayına başlayan Muhteşem yüzyıl dizisi için oyuncu seçmelerine katılan ve 8 ay süren seçmeler sonrasında Hürrem Sultan rolünü canlandırdı. Aynı zamanda 205 yılında Elidor markasının reklam yüzü oldu. Yine 2015 yılın da Annemin Yarası filminde Ozan Güven ile başroller paylaştı. Ana dili almanca olan Uzerli, İngilizce ve Türkçe de biliyor. 2014 yılın da ilk kızı Lara'yı doğurmuş, 2. kızı Lily’i ise 2021 yılında dünyaya getirmiştir.

Kırmızı Hollywood bukleleri yüksek boyunlu beyaz ipek bir bluzun üzerine düşer. Bir kol İngiliz bir kuaförün omzunda, diğer kol kalçasında. Altın bir kemer, dar kot pantolonları süslüyor. Kırmızı boyalı dudaklar gülümsemeyi taşır. Elidor markasının yüzü olan Meryem Uzerli  İstanbul metropolünün sokaklarına bakarken saç ürünlerinin reklamını yapıyor.

Çünkü rolünün saç tonuyla son üç yılın trendini belirledi. Kişiliğiyle, şirketin şimdiye kadar bir ürünle sahip olduğu en iyi satış rakamlarını sağlıyor. Türkçe “Instyle”dan “Marie Claire”e kadar kapak hikayesi oldu. Türkçe 'GQ'da 2012'de 'Yılın Kadını' seçildi. Ancak Meryem Uzerli başarısını borçlu olduğu ülkede bulunamadı. Muhteşem Yüzyıl dizisinin başrol oyuncusu Hürrem Sultan rolünden vazgeçti.

52 ülkede yayınlanan Türkiye'nin en başarılı dizisi ile bir gecede yıldız oldu. Yılda 60'a yakın dizinin çekildiği doğu Hollywood'un merkezinden, magazin basınına onun yüzü hakimdi. Alman-Türk oyuncu, Türkçe bilmemesine rağmen 2000 başvuru arasından rolü aldı. Bir gün içinde Berlin'den İstanbul'a taşınmaya karar verdi.

Dizi, Osmanlı İmparatorluğu tarihine dayanmaktadır. Günümüz Ukrayna'sından köleleştirilmiş bir rahibin kızı olan Roxelane rolünde, haremde artık Hürrem Sultan adıyla padişahı baştan çıkarıyor. Anne ve babasının ölümünün intikamını almak için imparatorluğun en güçlü kadını olana kadar padişahı büyüler - üç oğlu ve bir kızının karısı ve annesi olarak. Gerçek Hürrem bir keresinde kendini yaşatmak için öldürmek zorundasın demişti. Çocukları ve kendisi için o kadar ileri gidecek ki, rakibi padişahın ilk eşi Mahidevran'ın oğlunu kendi babası tarafından boğduracak.

Hürrem, bugün hala geçerli olan kadın egemenliğini şekillendirdi

Meryem Uzerli nereli, Meryem Uzerli kac yasinda, Meryem Uzerli almanmi, Magazin haber.

Güzel hükümdar, entrika çevirdiği kadar zekidir. Artık birçok Türk hanesinde benzer bir takımyıldızda yaygın olan padişahın eşleri için bir hayatta kalma mücadelesidir. Batı'da erkek egemen olduğuna inanılan bir dünyada, padişahın yanında iktidara gelen ilk harem hanımı olan kadın rolünü oynar. Bunu yaparken, bugün hala Türk çatıları altında egemen olan kadın egemenliğini şekillendirdi. Pantolonu kim giyerse Türkçede Osmanlı kadını denir. Popülariteleri, birçok kadının kendini savaşan bir kadın olarak tanımladığını gösteriyor. Karizması ve oyunculuğuyla her hafta 20 milyondan fazla izleyiciyi televizyon karşısında kendine çekti.

Türkiye Kürtlerin, Ermenilerin, Rumların, Arapların, Lasenlerin ve Zazaların yaşadığı çok etnikli bir devlet de olabilir - dizi, kendilerini Osmanlı'nın oğulları ve kızları olarak gören birçok Türk'ün atalarının hikayesini anlatıyor. Padişahın gelişigüzel sahnelenmesi ve Osmanlı İmparatorluğu'nun köleliği Başbakan Erdoğan'ı o kadar kızdırdı ki diziyi yasaklamak istedi. Ne protestolar ne de ölüm tehditleri aktrisin düşmesine neden olmadı. Yine de, Mayıs sonunda Almanya'ya döndü. Son yayın onlarsız gerçekleşti. Bütün bir ülke, onun bir daha geri dönüp dönemeyeceği konusunda spekülasyon yaptı.


Magazin Haberler Editörü : Kervanlar
Magazin Haberler 
Editör : Kervanlar

[ 2021-10-04T17:19:30 ][ Okunma : 1028 ]google-newste takip edin