Almanya'nın Europa Park'taki kazada yedi kişi yaralı var

Almanya'nın Europa Park'taki kazada yedi kişi yaralı var

Görünüşe göre su havuzundaki bir çatlak nedeniyle Europa-Park'taki kazada yedi kişi yaralandı

Gösteri sırasında bir su havuzu patladı ve buna bağlı dalış kuleleri çöktü - beş sanatçı ve iki ziyaretçi yaralandı. Haziran ayında Almanya'nın en büyük eğlence parkında yangın çıktı.

Polise göre, Almanya'nın en büyük eğlence parkı olan Baden-Württemberg'deki Freiburg yakınlarındaki Rust'taki Europa-Park'ta meydana gelen kazada yedi kişi yaralandı. Çoğu hafif yaralanan yaklaşık beş sanatçı ve iki ziyaretçi olduğu söylendi. Bir sözcünün akşam saatlerinde söylediği gibi, akrobatlardan üçü açıklama için hastaneye geldi. Bir park sözcüsüne göre, bir su birikintisi patladı ve bitişikteki dalış kuleleri çöktü.


Yaklaşık iki ay önce parktaki bir cazibe merkezinde yangın çıktı. O dönemdeki bulgulara göre, yangını teknik bir arıza tetiklemiş olabilir ve yangının çıkış nedeniyle ilgili bilirkişi raporu görevlendirildi. Yüzlerce kurtarma görevlisinin katıldığı bir saat süren geniş çaplı operasyonda iki itfaiyeci hafif yaralandı. O sırada eğlence parkına gelen yaklaşık 25.000 ziyaretçinin tamamı siteyi terk etmek zorunda kaldı ve parkın üzerinde büyük bir siyah duman sütunu asılı kaldı.


Eğlence parkı 1975 yılında açıldı ve operatörlere göre şu anda yılda altı milyondan fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. Operatörler yüzden fazla cazibe merkezi, altı temalı otel ve büyük bir su dünyası ile reklam veriyor.


Europa-Park kazanın ardından yeniden açıldı

Rust'taki Europa-Park bir kazadan sonra çalışmaya devam ediyor - bir istisna dışında: bir gösteri bir sonraki duyuruya kadar iptal edildi. Dün orada bir su birikintisi patladı, 7 kişi yaralandı.

Polise göre, Almanya'nın en büyük eğlence parkı olan Rust'taki (Ortenaukreis) Europa-Park'ta meydana gelen kazada yedi kişi yaralandı. Polise göre yaralananlar yaşları 18 ile 50 arasında değişen beş sanatçı ve iki ziyaretçi. Akrobatlardan dördü hastaneye kaldırıldı ve ikisi serbest bırakıldı.


Dünyadan Haberler Editörü : Gul_Beyaz
Dünyadan Haberler 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2023-08-15T21:34:28 ][ Okunma : 283 ]google-newste takip edin