Portakal Kabuğunda Türk Kahvesi Tarifi nasil yapilir?

Portakal Kabuğunda Türk Kahvesi Tarifi nasil yapilir?

Portakal Kabuğunda Türk Kahvesi Tarifi. Geçmişi çok eskilere dayanan, bir fincanı ile 40 yıllık hatırı olduğuna inanılan Türk kahvesi çoğu kişinin vazgeçilmezidir. Sıcak içilen bu geleneksel içeceğin sıcaklığı sadece kendisinde değil oturup birlikte içtiklerinizle aranızdadır. Yalnız içtiğinizde huzur veren Türk kahvesi, aynı zamanda evlenmeye karar veren iki kişinin aileleri arasındaki bağdır.

Kış mevsiminin en lezzetli ve faydalı meyvelerinden olan portakalın turuncu kabuklarını değerlendirme zamanı geldi. Türk kahvesinin enfes tadıyla, portakalın o güzelim aromatik kokusu ve vitaminlerinin birleşimiyle ortaya şahane bir lezzet çıkıyor. Türk kahvesinden vazgeçemeyen ve yeni lezzetler keşfetmeyi sevenlerin asla vazgeçemeyeceği bu tarif tam size göre! Portakal kabuğunda Türk kahvesi çok yakın dönemlerde bir trend haline gelmiş bir kahve deneyimi olmuştur.

Portakal Kabuğunda Türk Kahvesi

Yakın zamanda bazı cafe ve mekan gibi yerlerde menülere girenportakal kabuğunda Türk kahvesi oldukça keyifli bir içecek. Biraz zahmetli olmasının yanında oldukça eşsiz bir tada sahiptir. Normalde Türk kahvesi için cezve kullanılırken bu tarifte ise cezvenin yerini portakal kabuğu alıyor. Bu portakal kabuğu sadece cezve yerine geçmiyor aynı zamanda aromasını da kahveye veriyor. Portakal kabuğu içinde su ile birlikte kısık ateşte hazırlanan bu eşsiz lezzetin nasıl hazırlandığına bakalım isterseniz.

Portakal Kabuğunda Türk Kahvesi Nasıl Hazırlanır?

Cezve ile hazırlanan Türk kahvesi gibi pişirilmektedir. İlk olarak portakalın üst kısmını daire şeklinde açın. Kabuk kısmı kalacak şekilde içini çıkartın. Ardından severek içtiğiniz Türk kahvesi pişirir gibi bir fincan kahve için attığımız kadar kahveyi kabuğun içine atın. Bunun üzerine su ilave ediyoruz ve isteğe bağlı olarak  şeker de ekleyebilirisiniz. Kısık ateşte ve dikkatli şekilde pişirmeye başladığımız kahvemiz köpüklenince, kahvenizi fincana döküp afiyetle içebilirsiniz.


Saglik Editörü : Gul_Beyaz
Saglik 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2022-04-10T20:06:59 ][ Okunma : 350 ]google-newste takip edin