12 yaşında taciz adilen kiza alilesine saldirida bulundular

12 yaşında taciz adilen kiza alilesine saldirida bulundular
Eyüp Fatih Şağban’ın taciz ettiği 12 yaşındaki küçük kız, küçük kızın halası ve babaannesi yaşadıkları Çorum’un Sungurlu ilçesinde saldırıya uğradılar

Sakarya'nın  Akyazı ilçesinde kendi tarikatının müridinin 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Uşşaki Tarikatı'nın şeyhi Eyüp Fatih Şağban’ın müritleri Eyüp Fatih Şağban’ın taciz ettiği küçük kız, küçük kızın halası ve babaannesi yaşadıkları Çorum’un Sungurlu ilçesinde saldırıya uğradılar.

Oda TV'nin haberine göre; 5 Temmuz  2021 günü saat 20:00 sıralarında halası ve babaannesi ile birlikte yürüyüş yapmak için parka gittiklerini söyleyen küçük kız, ifadesinde saldırıyı anlattı. Küçük kız, "Ben bisiklet bindim, halam ile babaannem yürüyüş yapıyordu. Ben bisiklet ile tuvaletlerin bulunduğu yerden geçerken 4-5 kişinin toplanarak bana bakarak yanıma geldiklerini gördüm. Arada insanlar olunca bir de bende bisiklet olunca beni durdurmadılar" dedi.

Saldırı anını anlatan küçük kız, "Benim arkamdan gelen babaannemi 3 bayanın durdurduklarını, içlerinden yaşlı olanın babaannemin yüzüne tükürdüğünü gördüm. Halam da babaanemin yanına gelinde 3 bayan halama saldırarak yumrukla vurmaya başladılar. Bu bayanlar halam ile babaanneme vururken, 'sizi burada yaşatmayacağız, sizi öldüreceğiz, Sungurlu'da yaşatmayacağız' dediklerini duydum" ifadelerini kullandı.

BANA VURANLAR 'SEN ŞEYHİMİZE BUNU YAŞATTIN, SENİ ÖLDÜRECEĞİZ' DEDİLER

Kendisinin tehdit edildiğini anlatırken ise küçük kız şunları kaydetti:

"Ben de halam ile babaannemin yanına geldiğimde benim yaşlarımda bir çocuk ile benden büyük bir bayan bana saldırarak vurmaya başladılar, benim karnıma, boynuma tekme ve yumrukla vurdular. Beni yere yatırdılar. Ben bunlardan kendimi korumaya çalıştım ama kendimi koruyamadım. Bana vuranlar 'sen şeyhimize bunu yaşattın, seni öldüreceğiz, vicdanın rahat mı' dediler. Ben korktuğumdan dolayı bir şey söyleyemedim. Daha sonra beni bir bayan bana vuranların elinden çekerek aldı. Ben bize saldıran bu bayanları daha önceden hiç görmedim kim olduklarını bilmiyorum. Bu bayanlar bize Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah Sağban'ın ceza almasından dolayı saldırdılar."

SALDIRANLARI TARİKATTAN TANIYOR

Küçük kızın halası ise verdiği ifadesinde, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Bir iki tur attıktan sonra 50 metre kadar ilerimde yürümekte olan annemin E. Ç. ile konuştuğunu gördüm. Annem yürümek istediğinde E. Ç. annemin omzundan tutarak yüzüne tükürerek, 'sizi Sungurluya sığdırmayacağız, sizi buralarda yaşatmayacağız, şeyhimiz sizin yüzünüzden 10 yıl ceza aldı' şeklinde sözler söyledi. Ben de annem ile E. Ç.'yi ayırmak için yanına geldiğimde Y. H. benim yüzüme ağzıma yumruklar atarak 'nankörler şeyhimiz sizin yüzünüzden ceza aldı, sizi artık Sungurlu'ya sığdırmayacağız, gel beni öldür' dedi. Ben o sırada yanımıza gelen yeğenimi korumak ve polisi aramak çevreden yardım istedim. Ben telefonu çıkararak polisi aramaya çalışırken yeğenime Y. H.'ün kızı D ile E. A.'nın 14-15 yaşlarındaki kızı yanımdan alıp tekme tokat saldırdılar."

Hala, A. kendilerine saldıranları, daha önceden gittiği Halveti Uşşaki Tarikatının sohbetlerinden tanıdıklarını belirtti.

SERBEST BIRAKILDILAR

Babaanne M. de verdiği ifadede tehdit edildiklerini belirtip kendilerine saldıranların Uşşaki Tarikatından olduğunu kaydetti.

Saldırıya uğrayanlar darp raporu alıp şikayetçi olurken, saldırganlar serbest bırakıldı.
Sözde tarikat şeyhi, tutuklu yargılandığı davada 10 yıl 5 ay hapis cezası almıştı.


TV Haber Editörü : Kervanlar
TV Haber 
Editör : Kervanlar

[ 2021-07-10T21:03:53 ][ Okunma : 968 ]google-newste takip edin