?mamin Tecavuzcusu bu kadar olur

?mamin Tecavuzcusu bu kadar olur

Köse yazari kadin bir kitapla ilgili imamdan yardim istemis. ?mam onu evine davet etmis ve gerisi gelmis...

Köse yazari B.D. hayalet kitaplari yazmak için yardim istedigi imam Osman Burnaz’in kendisine caminin lojmaninda tecavüz etmek istedigini öne sürdü.

10 yila kadar hapis istemiyle yargilanan imam ise suçlamalari kabul etmedi.

B?R gazetenin Ankara ilavesinde köse yazari olan B. D.’yi iki yil önce caminin lojmaninda taciz ettigi iddiasiyla hakkinda “Cinsel saldiri” suçundan 10 yila kadar hapis istemiyle dava açilan ?mam Osman Burnaz’in (45) yargilanmasina baslandi. Ankara 4’üncü Agir Ceza Mahkemesi’nde savunmasini yapan tutuksuz sanik Burnaz, suçlamalari kabul etmedi, B.D.’nin kendisine iftira attigini, hayal gördügünü ileri sürdü. Ulusal bir gazetenin Ankara ilavesinde yazilar yazan, bir süre önce isine son verilince internet sitelerinde yazilarina devam eden B. D. (43) ifadesinde sunlari anlatti:

“?mam Osman Burnaz’la bir komsumun araciligiyla tanistim. Zaman zaman görüstüm. Hayalet kitaplari yazmak için kendisinden yardim istedim. Teklifimi kabul edip beni ikametgâh olarak kullandigi cami lojmanina davet etti. Burada bana cinsel iliski teklif etti, kabul etmedim. Elbiselerimi çikarmaya çalisarak tecavüze kalkisti.”

B. D. ayrica sorusturmayi yürüten savciyi da “sorusturmayi geciktirdigi” gerekçesiyle Hâkimler ve Savcilar Yüksek Kurulu’na (HSYK) sikâyet etti. B.D., 2008 yilindaki olayla ilgili 29 Ocak 2010’da dava açildigina dikkat çekti. Bu arada meslekten atilan ?mam Burnaz’in, ?dare Mahkemesi’ne açtigi davayi kazanarak isine döndügü anlasildi.


internet haberleri Editörü : Kervanlar
internet haberleri 
Editör : Kervanlar

[ 2010-03-07T17:03:17 ][ Okunma : 1428 ]google-newste takip edin