Marula yağı mucizevi tedavisinin arkasında yatan şey budur.


Marula yağı mucizevi tedavisinin arkasında yatan şey budur. - Saglik Haberleri

Güney Afrika'da uzun süredir cilt ve saç bakımında kullanılmaktadır. Ancak burada da gerçekten yüksek bir seviye yaşanıyor. Marula yağından bahsediyoruz. Aynı adı taşıyan ağaçtan elde edilen bitkisel yağın pek çok olumlu, besleyici özelliği vardır. Kalbimingulu, etrafındaki heyecanı daha yakından inceledi.

 • Marula yağını bu kadar özel kılan nedir? Nelerdir.

  Marula yağının diğer şeylerin yanı sıra cilde ve saça nem ve değerli besinler sağladığı söyleniyor. Peki jojoba yağı veya hindistancevizi yağı gibi diğer bitkisel yağlardan tam olarak farkı nedir? Sonuçta onların da bu olumlu özellikleri var. kontrolü yapar.

 • Marula yağı nedir?

  Marula yağı aslen Afrika'dan geliyor ve orada uzun zamandır güzellik iksiri olarak biliniyor. Burada aynı adı taşıyan ağacın tohumlarından yağ elde ediliyor. Marula ağacı mango ve antep fıstığı ile aynı aileden gelir ve esas olarak Güney Afrika'ya özgüdür. Ancak marula yağı da uluslararası alanda yüksek bir yükseliş yaşıyor. Cilt veya saç bakım ürünü olarak değilse bile Marula'ya Amarula likörü formunda rastlamış olabilirsiniz. Afrika kültürlerinde yağ aynı zamanda doğurganlığı ve güzelliği de temsil eder..

 • Marula yağı nasıl kullanılır?

  Fındık benzeri marula meyvesi, yüksek protein içeriğinden dolayı öncelikle popüler bir besindir. Değerli yağ, meyve tohumlarından karmaşık bir işlemle çıkarılır. Cilt ve saç bakımında saf haliyle veya serum, krem ??ve maskelerle birlikte kullanılabilir. Bileşimi nedeniyle diğer ürünlerle kolaylıkla kombinlenebilir..

 • Marula yağının atfedilen etkisi

  Marula yağı ciltteki nemi kilitler

  Marula yağı, Omega 6 ve Omega 9 gibi çok sayıda çoklu doymamış ve doymamış yağ asitleri içerir. Aynı zamanda antioksidanlar açısından da zengindir; hatta popüler argan yağından yüzde 60 daha fazla antioksidan içerir. Yağ serbest radikallere karşı koruma sağlar ve böylece cildin yaşlanmasını önler. E ve C vitaminleri kolajen üretiminin artmasını sağlar ve cildi pürüzsüzleştirir. Ayrıca aktif madde komedojenik değildir, yani gözenekleri tıkamaz. İdeal olarak yağı temizledikten sonra yüzünüze, boynunuza ve dekoltenize nazikçe masaj yaparak uygulayın. Marula yağı nemi cilde hapsettiğinden cilt bakım rutininizin son adımı olarak uygulamanız önerilir..

 • Saçın ısısına ve kuruluğuna karşı koruma.

  Marula yağının saça da bazı faydaları vardır. Sadece saçları nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda kabarmayı azaltır ve daha fazla parlaklık sağlar. Koruyucu bir film gibi davrandığından yağ, saçın kurutulması ve şekillendirilmesinden kaynaklanabilecek ısı hasarına karşı koruma sağlar. Aynı zamanda nem saçta hapsedilerek saçın kuruluktan korunması sağlanır. Aktif maddeyi şekillendirmeden önce veya sonra uçlara masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kapsamlı bir tedavi için saç derisine birkaç damla masaj yaparak da uygulayabilirsiniz..

 • Marula yağını diğer yağlardan ayıran şey budur.

  Kuşkusuz birçok aktif bileşen nem sağlayabilir ve serbest radikallere karşı koruma sağlayabilir. Marula yağının özelliği yüksek linoleik asit içeriğidir. Bu aynı zamanda cilt zarının doğal bir bileşenidir ve öncelikle sağlam bir cilt bariyerinden sorumludur. Afrika yağı, bileşimi nedeniyle cilt üzerinde koruyucu bir film oluşturarak suyun kaçmasını önler. Bu nedenle cildin doğal lipit katmanını destekler ve nemi ve diğer değerli besinleri hapseder..

 • Kullanım sırasında olası riskler.

  Marula çok uyumlu bir yağ olmasına rağmen onu alfa hidroksi asitler (AHA) veya beta hidroksi asitler (BHA) ile karıştırmaktan kaçınmalısınız. Bunlar, bileşenin etkinliğini azaltabilir. İlk kez kullanmadan önce yine de bir yama testi yapmalısınız. Özellikle fındık alerjiniz varsa, etken maddeye karşı alerjik reaksiyonu kesinlikle önceden dışlamalısınız..


Saglik Haberleri Editörü : Gul_Beyaz
Saglik Haberleri 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2023-11-05T21:01:22 ][ Okunma : 83 ]google-newste takip edin