Elma suyunun cilde ne kadar faydası olduğunu okudunuzmu?.


Elma suyunun cilde ne kadar faydası olduğunu okudunuzmu?. - Saglik Haberleri

Elma suyu cilt için nasıl kullanılır? faydalarını nelerdir okudunuzmu?

 • İşte elma suyunun cilde faydaları.

  Elmalar sağlığımızın tatlı ya da ekşi savunucularıdır. Ancak harika bir iş çıkarmaları sadece şirket içinde değil. Elmaların, daha doğrusu elma suyunun da sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için özellikle iyi ve faydalı olduğu söyleniyor. Bunun tam olarak neye benzediğini Kalbimingulu'da okuyabilirsiniz..

 • Kaşlar için diş açma tekniğinin kökeninin tarihi

  İyi bir cilt için bize tanıtılan tüm malzemeler arasında kaybolmak ve bu süper kandırılan malzemeleri ne zaman denemeniz gerektiğini merak etmek kolaydır. Zaman bunu düşünülemez hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda bazı hassas ciltler de çeşitli ürünlere akut cilt tahrişiyle tepki veriyor - ve bu gerçekten de cilt bakım ürünlerinden isteyeceğimiz son şey. Ciltte çok az tahrişe neden olması veya hiç tahrişe neden olmaması amaçlanan doğal ürünler tam olarak burada devreye giriyor. Ve “yeni” bir süper yiyecek de bu kategoriye giriyor: elma suyu.

 • Elma: cilt için süper besin

  Aslında! Elma cilt için de mutlak bir süper besindir; sürpriz değil, değil mi? Mineraller, antioksidanlar ve vitaminlerle dolu olan elmanın cilde sayısız faydası vardır. Ve burada özellikle cilde çok iyi gelen elma suyundan bahsediyoruz..

 • İşte elma suyunun cilde faydaları

  Elma suyu cilde bol miktarda nem sağlar ve cildi çok sayıda vitamin ve mineralle nemlendirir. Elma suyunun cilt üzerinde sakinleştirici etkisi de vardır. Bu kızarıklığın azalmasına yardımcı olur ancak aynı zamanda ciltteki yara iyileşmesini de destekler. Elma suyu da hafif asidik bir pH değerine sahiptir ve cildin doğal pH değerine benzer. Bunun tercümesi şu anlama gelir: Elma suyu parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olabilir..

  Olgun ciltler de elma suyundan faydalanır çünkü cilde yönelik süper gıdanın, doğal olarak içerdiği enzimler ve asitler sayesinde cilt elastikiyetini artırdığı ve ince çizgileri azalttığı söylenmektedir.

  Yağlı ciltler aynı zamanda elma suyundan da faydalanır çünkü bu sıvı gözenekleri temizlemeye ve cildin düzgünleşmesine yardımcı olabilir. Elma suyunda bulunan antioksidanlar ayrıca cildin çevresel hasarlardan ve erken yaşlanmadan korunmasına da yardımcı olabilir.

 • Elma suyu cilt için nasıl kullanılır?.

  Elbette cildinize elma dilimleri de koyabilirsiniz, hatta daha iyisi, içinde elma suyu bulunan doğal cilt bakım ürünlerini kullanın. Giderek daha fazla tedarikçi, ürünlerinde süper gıda olarak elma suyunu kullanıyor..

 • Elma sirkesi ile elma suyu arasındaki fark nedir?.

  Şimdi kendinize şunu sorabilirsiniz: Elma suyu ile elma sirkesi arasındaki fark nedir? Aradaki fark, kullanılan malzemelerde ve üretim sürecinde yatmaktadır: Elma sirkesi, fermantasyon yoluyla sirkeye dönüştürülen elma suyundan yapılır. Meyve suyu ilk olarak elmaların preslenmesi veya doğranması ile elde edilir. Daha sonra fermantasyonu başlatmak için maya ile temas ettirilir. Maya, meyve suyundaki şekeri alkole dönüştürür ve bu daha sonra bakteriler tarafından asetik asite dönüştürülür. Bu süreç genellikle birkaç haftadan aylara kadar sürer..

  Elma suyu ise kozmetik amaçlı olarak elma suyunun damıtılmasıyla elde ediliyor. Meyve suyu, su buharını oluşturmak için ısıtılır, bu daha sonra yoğunlaştırılır ve toplanır. Bu işlem, elma suyunun uçucu bileşenlerini çıkarırken daha ağır bileşenleri geride bırakır. Ortaya çıkan elma suyu, elmalardan elde edilen çeşitli besinleri içerir.

  “Hem elma sirkesi hem de elma suyu, doğal içerikleri ve cilde potansiyel faydaları nedeniyle kozmetikte kullanılıyor. Elma sirkesi genellikle cildi arındırmak ve pH seviyelerini dengelemek için tonik veya yüz toniği olarak kullanılır. Öte yandan elma suyu, cildi nemlendirmek ve yumuşatmak için yüz kremleri veya maskeler gibi cilt bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılıyor” diye açıklıyor.


Saglik Haberleri Editörü : Gul_Beyaz
Saglik Haberleri 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2023-11-05T20:07:24 ][ Okunma : 68 ]google-newste takip edin