Sevismek ve seks arasindaki fark nedir?

Sevismek ve seks arasindaki fark nedir?

Sevismek ve seks arasindaki fark nedir?


İkisinin arasindaki duygu farkliliginin farkina varirsaniz eger o zaman sizin için her sey daha zevk ve ilham verici olabilir.

Sevismek ile seksin ayni sey oldugunu düsünüyorsaniz çok yaniliyorsunuz. Birinin içerisinde duygular digerinin içinde ise insancil ihtiyaçlar var.

İste aradaki farklara gerçekçi yaklasimlar…

• Özellikle de erkekler için seks hemen herkesle yapilabilecek bir ihtiyaçken sevismek içinde biraz daha gerçek sevgi, sefkat, özlem gibi duygulari barindiran maneviyat yüklü bir seydir.

• Seks yaparken elbiselerinizi çikarmak yeterken sevismek için duygularinizi tamamen hissetmeniz ve bunu karsi tarafa aktarabilmeniz gerekmektedir.

• Eger ki seks yaptiginizi düsünüyorsaniz bunu baskalariyla çok daha rahat paylasabilir ve anlatabilirsiniz. Ama eger sevdiginizle yaptiginiz bir sevisme ise bu tamamen sizde sakli kalir.

• Daha marjinal ve gerçekçi bir yaklasimla bakilirsa olaya sevismek bir romantizmin varolusudur. Seks ise sifir duygu ile yapilan hayvani bir dürtünün ortaya çikis biçimidir.

• Sevismek için herhangi bir seylerin uygun olmasi veya baska destekleyici aletlere gerek yoktur. Ama seks de yan yardimcilar olmazsa olmazlar arasindadir.

• Kisacasi seks erotik bir seyken romantizm tamami ile yogun sevgi ve kalpten gelen duygularin ortaya çikarttigi romantik duygularin bütünüdür.


Saglik Haberleri Editörü : Kervanlar
Saglik Haberleri 
Editör : Kervanlar

[ 2016-10-23T17:48:32 ][ Okunma : 2844 ]google-newste takip edin