İş insanı M.Y.'ye sosyal medya üzerinden müstehcen görüntülerini göndererek cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Esra Ersoy'dan yeni bir hamle geldi. Esra Ersoy, Ankaralı iş adamı M.Y. hakkında, iftira suçundun suç duyuruşunda bulundu.

Cicişler olarak tanınan kız kardeşlerden Esra Ersoy hakkında, Ankaralı iş adamı M.Y.'ye sosyal medya üzerinden müstehcen görüntülerini göndererek cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Sabah'ın haberine göre, Esra Ersoy, avukatı aracılığıya 'İftira' suçundan iş adamı M.Y. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ersoy, M.Y. ile 11 yıl duygusal birliktelik yaşadıkları kaydederek, M.Y.'nin evli olduğunu söylemediği ve evlilik vaadiyle kandırdığını söyledi. Ersoy'un avukatı dilekçesinde, "Müvekkilim şüphelinin evli olduğunu öğrenince ayrılmak istemiş ancak şüpheli boşanacağını, ısrarla kendisini sevdiğini söyleyerek ayrılmak istememiştir. Bu şekilde müvekkilim şüpheliye aşık olmuş ve 11 yıl boyunca birlikte olmuşlardır.

Ciciş Esra Ersoy'dan karşı hamle geldi. Magazin Haberler

Ancak aralarında yaşanan küçük bir sorun sonrası şüpheli müvekkil hakkında karalama kampanyasına başlamış ve gerçeğe aykırı bir şekilde suç duyurusunda bulunmuştur" dedi.

Ersoy'un avukatı dilekçede söz konusu müstehcen görüntüleri M.Y.'nin isteği üzerine gönderildiğini belirterek, "Fotoğraf ve görüntüler şüpheli tarafından istenildiği için gönderilmiştir.

Şüpheli, müvekkilimin masum olduğunu bilmesine rağmen asılsız bir beyanla soruşturma açılmasına neden olmuştur. Bu durum medyaya yansımış ve müvekkilimin cinsel taciz suçu işlediği algısı oluşturulmuştur. Bu algı nedeniyle sosyal medyadan rahatsız edici mesajlar almaya başlamıştır" ifadelerini kullandı.


Magazin Haberler Editörü : Gul_Beyaz
Magazin Haberler 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2021-10-08T17:53:28 ][ Okunma : 908 ]google-newste takip edin