Sapioseksüellik nedir? sapyoseksüelim kime denir?

Sapioseksüellik nedir? sapyoseksüelim kime denir?
Belki de bilmeden sapioseksüelsin? Kendinize soruyorsunuz: sapioseksüellik nedir? Size cevabı vereceğiz.

Sapioseksüellik nedir?


Hapşırmadan kareeza'ya kadar birçok trend flört ve seks konusunu ele aldık! Konuların çoğu o kadar yeni değil, onlara sadece yeni bir "etiket" veriliyor. Sapiosexualite ile benzerdir. Bu, başka bir kişinin aklının sizin üzerindeki cinsel etkilerini ifade eder. "Sapio" terimi, Latince "sapere" fiilinden gelir ve bilge olmak anlamına gelir. Genel olarak konuşursak, sahip olduğunuz bilgi nedeniyle diğer kişiyi erotik olarak çekici hissediyorsanız, sapioseksüelsinizdir. Belki şimdi merak ediyorsunuz: Aptallığı kim sever? Sapioseksüellik terimi, kesinlikle bu makalede sizin için mümkün olduğu kadar cevaplamak istediğimiz soruları da gündeme getiriyor. Zekayı çekici bulan ama aynı zamanda görünüş, sapioseksüel gibi diğer özelliklere de değer veren biri mi? Sapioseksüellerin kadın mı erkek mi olma olasılığı daha yüksektir? Sapioseksüellik cinsel bir yönelim mi yoksa bir tercih mi?

Sapioseksüellik cinsel bir yönelim değildir!


Oryantasyon, bir kişinin potansiyel bir partnerin cinsiyeti ile ilgili olarak sürdürdüğü ilgi alanları ile ilgilidir. Hetero, homo, bi, poly veya pan - bu terimler cinsel yönelimimizi tanımlar. Sapioseksüellik ise bir tercih olarak sınıflandırılabilir. Örneğin, aynı anda hem heteroseksüel hem de sapioseksüel olabilirsiniz. Zeka yoluyla cinsel çekim, görünüş veya mizah gibi bir özellik düzeyindedir.

Sapioseksüel miyim?


Randevulardaki yüzeysel küçük konuşmaları reddetme eğilimindesiniz Derin konular size ilham verir ve meslektaşınız anlamlı ve eğitimli ise, bu sizi cinsel olarak tahrik eder. Diğer kişinin görünüşü sizin için önemli bir rol oynamıyor Görünüşlerine göre kendilerini çok tanımlayan kişilerin sizi kapatması daha olasıdır. Biriyle tanıştığınızda seks bir numaralı önceliğiniz değildir Bu sorulara evet yanıtı verebilirseniz, sapioseksüel olma şansınız yüksektir. Terimin kendisi belirsiz bir şekilde görülüyor, çünkü seksologlar zekanın temelde bizim için çekici olduğunu iddia ediyorlar. Dış görünümü ile benzerdir. Güzellik ve zeka bakanın gözündedir, ancak hiç kimse bir partner arayışında her zaman belirli bir rol oynadıklarını inkar edemez.

Zeka mı, görünüm mü?


Sapioseksüellik, diğer kişinin zekasına odaklanmayı tanımlarken, son derece zeki insanlar olmaları gerekmez. Görünüm aynı zamanda hala bir rol oynayabilir. Sapioseksüel bir kişi olarak cinsellik oldukça farklı tanımlanabilir. Gerçekten güçlü bir ifade, kesinlikle ancak zekaya yüksek talepler yüklerken aynı zamanda görünüm ve mizah gibi diğer özellikleri ihmal ederseniz mevcuttur.

Profil oluşturmak için Sapioseksüel?


Günümüzde birçok insan bu terimi kendilerini farklılaştırmak için kullanıyor! Özellikle internette, ikamet yerinin ve hobilerin yanındaki birçok profilde "sapioseksüel" bulabilirsin. "Aynı seviyedeyim!" Ya da başka bir deyişle: "Düşük IQ'ya sahip insanlar lütfen uzak durun "İnsanlar terimle hiç ilişki kurabilir ...

Kadınlar zekaya daha mı değer veriyor?


Kadınların erkeklerden daha sapioseksüel olduğunu kanıtlayan hiçbir istatistik yok. Bununla birlikte, IQ arttıkça sperm kalitesinin de arttığına dair kanıtlar vardır. Evrimsel psikolog Geoffrey Miller, Vietnam gazileri ile yaptığı bir çalışmada bunu kanıtlamayı başardı. Yani kadınlarda erkeğin zekasının cazibe yaratan iyi genlerin bir göstergesi olduğu düşünülebilir. Bu yüzden "Akıllı yeni seksidir!" en çok kadınlardan duyar ...

Sapioseksüellik nedir? Duygusal bağlılık veya zeka


Ve bir trend terimi nadiren tek başına ortaya çıktığı için, sizi başka bir terimle tanıştırmak istiyoruz ... biseksüellik! İki terim oldukça benzer. Eğer biseksüel iseniz, sadece duygusal bir bağ nedeniyle cinsel çekicilik yaşarsınız ve bu kadar kolay ilişkilere giremezsiniz. Zaman yönü burada sapyoseksüel insanlara göre daha açık bir şekilde vurgulanmaktadır. Muhtemelen duygusal bir bağ için zekanın ve onun çekiciliğinin tanınmasından daha uzun zamana ihtiyacınız vardır ... Bununla birlikte, zeki bir kişiye ilgi duymak, duygusal bir bağa da yol açabilir. Bu şekilde görüldüğünde, sapioseksüel ve biseksüel de olabilirsiniz. Sadece şartlara çok takılma ve flört hayatının tadını çıkar.


Magazin Haberler Editörü : Kervanlar
Magazin Haberler 
Editör : Kervanlar

[ 2021-03-14T13:15:11 ][ Okunma : 616 ]google-newste takip edin