Millet Dernegi siir ve Düzyazi Yarismasi

Millet Dernegi siir ve Düzyazi Yarismasi
YARIsMANIN ADI: Millet Dernegi İstanbul subesi siir ve Düzyazi Yarismasi

YARIsMANIN KONUSU: 21. Asra Baris Mayasi Çalmak

YARIsMANIN AMACI: Toplumun tüm kesimlerinin, özellikle de gençlerin, edebiyata olan ilgisini arttirmak, insanimizin düsünme, analiz etme ve yorumlama yetilerini gelistirmek noktasinda fayda saglamaktir. Bununla birlikte yarismamizin konusu olan evrensel baris ile huzur konusunda toplumun akil ve vicdaninda sagduyu ve farkindalik olusturmayi hedeflemekteyiz.

YARIsMA TAKVİMİ:

    İlk Basvuru Tarihi: 19 subat 2017
    Son Basvuru Tarihi: 31 Mart 2017
    Ödül Kazananlarin İlan Tarihi*: 10 Mayis 2017
    Ödül Töreni Tarihi: 20 Mayis 2017

(*) Ödül kazanan eserler ve eser sahipleri, http://www.milletdernegi.org.tr internet adresinde yayimlanacak olup ayrica ödül kazananlara, bildirdikleri iletisim araçlarindan ulasilarak, bilgi verilecektir.

YARIsMA sARTNAMESİ

1. Yarisma; siir ve düzyazi (deneme, makale, öykü vb. nesir türleri) olmak üzere iki ayri dalda yapilmaktadir. Her bir yarismaci, siir veya düz yazi dallarindan yalnizca biriyle yarismaya katilabilir. Ayni yarismaci tarafindan hem siir ve hem de düzyazi dalinda basvuru yapildigi takdirde, yarismaci ile irtibata geçilerek hangi dalda yarismaya devam etmek istedigi sorulacak ve talebine göre islem yapilacaktir. Birden fazla eser ile yarismaya katilinamaz.

2. Yarismaya katilacak olan eserlerin daha önce hiçbir yarismada ödül almamis ve herhangi bir yerde yayimlanmamis olmasi gerekir. İs bu yarisma katilimcisi, eserin bu sarti sagladigini onaylamis olur.

3. Eser içerisinde kaynak belirtilerek alinti yapilabilecektir. Ancak, eserin bir bütün olarak özgün olmasi zorunludur. Eser sahipleri, yarismaya katilim saglayarak, eserin kendisine ait oldugunu onaylamis olur.

4. 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu geregi, ödül alsin veya almasin yarismaya gönderilen tüm eserlerin her türlü kullanim haklari -bedelsiz olarak- yarismayi düzenleyen Millet Dernegine ait olacaktir. Eserlerin baskasina ait, alinti veya kopya olmamasi gerekir. Eserlerle ilgili her türlü hukuki sorumluluk eser sahibine (küçükler için velisine) aittir. Yarismaya katilan eserler kesinlikle geri verilmeyecek ve eser sahibi bu konuda hiçbir hak iddia edemeyecektir. Yarismaya katilan herkes bu sartlari kabul etmis sayilir.

5. Yarismaya yurt içi ve yurt disindan;

    Millet Dernegi yönetici ve yazarlari,
    Seçici Kurul (Jüri) üyeleri ve bunlarin birinci derece yakinlari ile
    Millet Derneginin düzenledigi önceki siir ve düz yazi yarismalarinda ilk üç dereceye giren eser sahipleri hariç herkes katilabilir. Yas sinirlamasi yoktur.

6. Eser metinleri; A4 kâgidina, Times New Roman yazi stilinde, 12 punto büyüklügünde ve 1.15 satir araliginda yazilmali ve 5 sayfayi geçmemelidir.

7. Yarismaya basvuru ancak Millet Dernegi İstanbul subesi′nin yarisma@milletdernegi.org.tr adresine mail gönderilmesi yolu ile mümkündür. Yarismacilar; ad, soyad, telefon (gsm, ev, is), adres ve e-mail adreslerini içeren bilgileri, eserleri ile birlikte göndereceklerdir. Son basvuru tarihinden sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir.

8. Jürinin, yarismacilarin kimliklerinden etkilenmemesi için eserler jürinin degerlendirmesine sunulurken yarismacilarin kimlik bilgileri gizlenecek olup, bunun yerine her birine bir rumuz verilecektir.

9. Ödüller: Birinciye; 1.500TL, İkinciye; 1.000TL, Üçüncüye; 500TL para ödülü seklindedir. Jüri tarafindan önerilir ise ilk üçe giremeyen yarismacilara, mansiyon ödülleri verilebilecektir.


TV Haberleri Editörü : Kervanlar
TV Haberleri 
Editör : Kervanlar

[ 2017-04-09T17:54:33 ][ Okunma : 1506 ]google-newste takip edin