Mavisel Yener ile siir Atölyesi

Mavisel Yener ile siir Atölyesi
Mavisel Yener’in 10 ve üstü yas grubu için yazdigi, Eugene Ivanov’un resimledigi Mavisel Yener ile siir Atölyesi, Tudem Yayinlari tarafindan yayimlandi.

Tanitim bülteninden

Mavisel Yener’in kaleminden, Bedri Rahmi Eyüboglu, Cahit Külebi, Necati Cumali gibi usta sairlerin dizelerine uzanan benzersiz bir atölye kitabi.

siir okumayi sever misin? Yanitin “evet”se bu kitap çok isine yarayacak. Tabii “hayir” dersen de çok isine yarayacak…

Her siirin bir macerasi ve çözülmeyi bekleyen bir bilmecesi oldugunu vurgulayan Mavisel Yener, siiri sanatsal bir ifade biçimi olarak kullanma konusunda farkindalik kazandirmak amaciyla hazirladigi Mavisel Yener ile siir Atölyesi kitabinda, eglendiren ve aydinlatan bir siir deneyimi vadediyor

siire ilgi duyan her yastan edebiyatseverin kitapliginda bulundurmak isteyecegi bu yapici eser, siir dili, siirde kullanilan söz sanatlari, siir yazim kurallari, siir yorumlama ve anlamlandirma gibi çesitli örneklerle zenginlestirilmis kapsamli bir içerik sunuyor. Ayrica kitabin arkasinda yer alan siir Defterim bölümü, herkesi hayal kurmaya, düsünmeye ve düsündüklerini ifade etmeye davet ediyor.

Bedri Rahmi Eyüboglu’ndan Cahit Külebi’ye, Orhon Murat Ariburnu’ndan Necati Cumali’ya degin pek çok siir ustasinin dizelerini agirlayan bu çalisma, yazarin “siirde 4D” gibi kendi yaratimi olan çok özel tanimlamalara ve açiklamalara da yer veriyor.

Hans Christian Andersen Ödülü için 2018 yili Türkiye adayi olarak gösterilen Mavisel Yener, esin perinizi harekete geçirip sizleri kendi siir serüveninizin derin sularinda dalis yapmaya çagiriyor


Edebiyat Haberleri Editörü : Kervanlar
Edebiyat Haberleri 
Editör : Kervanlar

[ 2017-01-29T21:18:17 ][ Okunma : 1554 ]google-newste takip edin