haberler : : Magazin Haberleri

Dünyaca ünlü Pele'nin efsane futbolcusu hastaneden taburcu edildi. : Magazin Haberleri : 22.04.2022 20:04:42

Dünyaca ünlü Pele'nin efsane futbolcusu hastaneden taburcu edildi.

Dünyaca ünlü Pele'nin efsane futbolcusu hastaneden taburcu edildi.

Brezilyalı futbol efsanesi Pelé tekrar klinikten ayrılmayı başardı. Tümör hastalığını tekrar tedavi etmesi gerekiyordu.

Brezilyalı futbol efsanesi Pelé'nin (81) hayranları için rahat bir nefes alın. Yerel haber portalı "G1"in bildirdiği gibi, klinikten "iyi ve stabil durumda" serbest bırakıldı. Bu, Sao Paolo'daki Albert Einstein Hastanesi'nden öğrenildi. Altı aydan uzun bir süre önce dünya çapındaki eski oyuncudan kolondaki bir tümör çıkarıldı. O zamandan beri birkaç hastanede yatış ve kemoterapiye katlanmak zorunda kaldı.

En son iki gün önce hastaneye kaldırıldı. Bu noktada zaten sağlığının iyi olduğu, ancak tümör hastalığının daha fazla tedavi edilmesi gerektiği söylendi. Muhtemelen birkaç gün sonra serbest bırakılabilir. Pelé'nin tümörü Eylül ayında rutin bir kontrol sırasında keşfedildi ve hemen cerrahi olarak çıkarıldı. Futbol ikonu daha sonra uzun bir süre yoğun bakımda kaldı ve klinikten ancak bir ay sonra çıkabildi.

Aralık ayında tekrar iki hafta tedavi için klinikteydi, Şubat ayında idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle Brezilya hastanesinde planladığından daha uzun süre kalmak zorunda kaldı. Pelé, tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olarak kabul ediliyor ve milli takımıyla üç kez dünya şampiyonluğunu kazandı.

Pele'nin sağlığı manşetlere taşındı

Pele'nin sağlığı son yıllarda birkaç kez manşetlere taşındı. Brezilyalı rekortmen (92 uluslararası maçta 77 gol) birkaç kalça ameliyatı geçirmek zorunda kaldı ve omurga ve diz problemleri vardı. ve 2019 yılında ciddi bir idrar yolu enfeksiyonu geçirdi.

Pelé ayrıca bazı halka açık yerlerde tekerlekli sandalye veya yürüteç kullandı. Sağlık sorunları nedeniyle depresyonda olduğunu bildiren Pelé, kesinlikle reddetti.

Haber Ekliyen : Gul_Beyaz[ Haberi Ekleyen] (Gul_Beyaz) | 22.04.2022 20:04:42 | Okunma : 48 ]

google-newste takip edin