Prinzessin Mako hayatini ask icin herseyi geride birakti.


Prinzessin Mako hayatini ask icin herseyi geride birakti. - Magazin Haberler

Prinzessin Mako hayatini ask icin herseyi geride birakti

Çamurda ve kayalık bir yolda bir medya savaşıydı, ama Prenses Mako kararını verdi. Burjuva Kei Komuro'nun düğünü ile Japon imparatorluk ailesinin bir üyesi olarak hayatından vazgeçti. Sizi kendine güvenen kadınla daha detaylı tanıştıracağız.

30 yaşındaki Prenses Mako, arabaya binmeden ve kayıt ofisine gitmeden önce, fotoğrafçıyı taşlaşmış bir ifadeyle selamlıyor. Bundan önce, 26 yaşındaki kız kardeşi Prenses Kako'ya duygulu bir kucaklama ile veda etti.

Aslında, katılan herkes her zaman düğün gününde parlar - bu değil. 26 Ekim 2021'de Mako, Tokyo'daki öfkeli protestolar sırasında sıradan bir kişiyle - üniversite arkadaşı 30 yaşındaki Kei Komuro ile evlendi ve böylece kraliyet unvanını kaybetti. Radikal bir dönüm noktası, Japon imparatorluk ailesi içindeki önceki hayatı artık geçmişte kaldı. Prenses Mako, bundan böyle kocasıyla New York'ta yaşayacak olan Mako Komuro oldu. Hukuk eğitimini tamamladıktan sonra orada bir hukuk firmasında çalıştı.

Ancak, dünyanın en eski monarşisinin geleneksel kısıtlamalarından kurtulan ve hatta 1,2 milyon avroluk çeyizinden feragat eden kendine güvenen kadın kimdir? Prenses Mako: Japonya'nın Veliaht Prensi'nin kızı

Prinzessin Mako hayatini ask icin herseyi geride birakti. Magazin Haberler

Akishino Prensesi Mako 23 Ekim 1991'de 55 yaşındaki Veliaht Prens Akishino ile 55 yaşındaki Veliaht Prenses Kiko'nun en büyük çocuğu olarak Japonya'nın başkenti Tokyo'da dünyaya geldi. Bu onu, şimdi fahri olan 87 yaşındaki imparator Akihito'nun ilk torunu yaptı.

Mako'nun babası, 2019'da tahttan çekilen imparatorun ikinci büyük oğlu. Onu 61 yaşındaki ağabeyi İmparator Naruhito izledi. Ancak, hiçbir erkek torun babası olmadığından, Akishino veraset sıralamasında bir numara ve Mako - 26 Ekim'deki düğünlerine kadar - Veliaht Prens'in kızıydı. . Prenses Mako'nun akademik kariyeri: Japonya monarşisinde bir ilk

Eski prensesin ilk okul kariyeri önceden belirlenmişti. İmparatorluk ailesinin geleneğine göre, Mako ilk önce Japon soylularını eğitmek için kurulmuş bir eğitim kurumu olan Gakush?in Özel Okulu'na katıldı.

Ama sonra yurtdışına taşındı ve Gakush?in Üniversitesi'nde okumayan ilk kraliyet oldu, ancak 2010'da University College Dublin'de, 2012'de Edinburgh Üniversitesi'nde İngilizce eğitimini tamamladı ve nihayet 2014'te Tokyo'daki özel liberal International Christian University'den mezun oldu. Mako'nun ailesi, bu karar için medya ve nüfusun bazı kesimleri tarafından sert bir şekilde eleştirildi.

Mako daha sonra Leicester Üniversitesi'nde Müzecilik okumak için İngiltere'ye gitti. Bir buçuk yıl sonra, Nisan 2016'da Tokyo Üniversitesi Müzesi'nde araştırmacı olarak ilk işine başladı. Ama hepsi bu değil. Çalışkan Japon eski prensesi, Japonca işaret dilini bile öğrendi - sadece kendi çıkarları için. Bir Japon prensesi olarak Mako'nun hayatı

15 yaşında Mako Komuro kraliyet görevlerini yerine getirmeye ve resmi randevularda Japon imparatorluk ailesi adına görünmeye başladı. Görevleri arasında halka açık etkinliklere ve bölgelere katılmak, dini törenlere katılmak, devlet misafirlerini kabul etmek ve Mako'nun durumunda, Japonya Tenis Birliği'nin onursal başkanı olarak tenis oyunlarına katılmak vardı.

Eski prenses ilk yurtdışı gezisini 2015 yılında tek başına tamamladı. O sırada Honduras ve El Salvador'a seyahat etti. Bunu, diğerlerinin yanı sıra Bhutan, Macaristan ve Peru'daki konaklamalar izledi.


Magazin Haberler Editörü : Gul_Beyaz
Magazin Haberler 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2021-10-27T20:07:17 ][ Okunma : 715 ]google-newste takip edin