• Türk Sineması'ndan bir yıldız daha kaydı. Oyuncu, yönetmen ve senarist Kartal Tibet, hayatını kaybetti. 83 yaşındaki sanatçının vefat haberini oyuncu Civan Canova duyurdu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Canova, "Güle güle Kartal ağabeyim, seni çok özleyeceğim" dedi.

  • Türk Sineması'nın usta ismi Kartal Tibet, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. 150'den fazla filme katkıda bulunan ve beyazperdedeki 'Tarkan' karakteriyle hafızalara kazınan Tibet'in vefatı Türkiye'yi yasa boğdu

  • Kartal Tibet'in ölümünün ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın resmi Twitter sayfasından, "Sinema ve tiyatro tarihimize unutulmaz izler bırakan usta oyuncu, yönetmen ve senarsit  KartalTibet’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz." mesajı paylaşıldı.

  • İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Türk Sineması Kartal Abisini, bizler ise bir Yeşilçam efsanesini yitirdik. Karaoğlan ve Tarkan başta olmak üzere nice unutulmaz karaktere hayat veren oyuncu, senarist, yönetmen KartalTibet’e Rabbimden rahmet, yakınlarına ve tüm sanat camiamıza başsağlığı dilerim." ifadelerini kullandı.

  • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, "Sinemamızın bir devini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. KartalTibet’e Allah’tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun." dedi.


Magazin Haberler Editörü : Kervanlar
Magazin Haberler 
Editör : Kervanlar

[ 2021-07-02T16:06:46 ][ Okunma : 512 ]google-newste takip edin