Deodorantı kendin yap Bu ipuçlarıyla mükemmel kendin deodorantını yapabilirsin

Deodorantı kendin yap Bu ipuçlarıyla mükemmel kendin deodorantını yapabilirsin
 • Deodorantı kendin yap? Bu nasıl çalışır. Bir toplantıda veya bir sonraki randevuda hoş olmayan vücut kokusuna ve ıslak koltuk altlarına ihtiyacımız yok. İyi bir deodorant her banyoya, spor çantasına ve haftasonuna aittir. Burada size çok fazla çaba harcamadan nasıl etkili, doğal bir deodorant yapabileceğinizi anlatıyoruz.

 • Ne tür DIY deodorantı var?
 • Tıpkı geleneksel deodorantlar gibi, farklı durumlara veya tercihlere uygun, farklı türde kendin yap deodorantları vardır. Ürünü uygun şekilde dozlayan ve uzun süre dayanan klasik deodorant ruloya ek olarak, özellikle hareket halindeyken, örneğin spor salonunda kullanıma uygun deodorant spreyi vardır. Parmakla sürülen deodorant kremler kuru ciltler için mükemmeldir. Kendin Yap deodorantları büyük ölçüde plastik içermediğinden, bu deodorantın sürdürülebilir ve çevre dostu bir çeşididir.

 • Kendi deodorantınızı nasıl yaparsınız?
 • Deodorantları kendiniz yapmanın farklı yolları vardır. Kendin Yap tariflerinin çoğu şu malzemeleri içerir: kabartma tozu, mısır nişastası, uçucu yağlar, hindistancevizi yağı, shea yağı ve kıvama bağlı olarak kaynamış su.

 • Deodorant kremini kendin yap
 • Deodorant kremi yapmak için bir çay kaşığı kabartma tozu, 100 gram shea veya kakao yağı ve yaklaşık on damla uçucu yağ gerekir. İlk önce shea veya kakao yağını bir su banyosunda eritiyoruz. Bu sıvı olup biraz soğuyunca sıvı yağ ve kabartma tozu karışımını ekleyip dikkatlice karıştırıyoruz. Yapılacak en iyi şey, deodorantı, içinde soğuyup sertleşebileceği yeniden kullanılabilir bir kavanoza koymaktır - en sevdiğimiz bambu kapaklı camdan yapılmış Sağlıklı & Bakım

 • Deodorantı kendin yap Bu ipuçlarıyla mükemmel kendin deodorantını yapabilirsin. Saglik haberler

 • Deodorant silindirlerini kendin yap
  Bir deodorant rulo kullanmayı tercih ediyorsanız, bir ila iki çay kaşığı kabartma tozunu yaklaşık 100 mililitre kaynamış su ve on damlaya kadar uçucu yağ ile karıştırın. Bitmiş karışımı doğrudan boş bir silindire dökebilirsiniz. Mikken roll-on yeniden kullanılabilir


 • Deodorantı kendin yap Bu ipuçlarıyla mükemmel kendin deodorantını yapabilirsin. Saglik haberler


 • Kendi sıvı deodorantınızı yapın
  Deodorant sprey ile deodorant rulo ile aynı tarifi kullanıyoruz. Kıvamın biraz daha sıvı hale geldiğinden emin olmalısınız - bu nedenle gerekirse daha fazla kaynamış su ekleyin. Fantasia'dan camdan yapılmış bir sprey şişesine sıvı deodorantımızı dolduruyoruz,


 • Deodorantı kendin yap Bu ipuçlarıyla mükemmel kendin deodorantını yapabilirsin. Saglik haberler

 • Deodorant için hangi uçucu yağ?

 • Burada yaratıcılığınızı serbest bırakabilir ve mükemmel kokunuzu yaratana kadar birkaç yağı dilediğiniz gibi birleştirebilirsiniz. Dezenfektan etkisi de olan lavanta yağını ve özellikle taze kokan limon yağını öneriyoruz. Kendin Yap deodorantlarında sıklıkla kullanılan diğer uçucu yağlar kireç, adaçayı veya çay ağacı yağıdır.

  Deodorantı kendin yap: Buna dikkat etmelisin
  Kabartma tozu ve uçucu yağlar koltuk altı altındaki hassas cildi tahriş edebilir ve herkes için uygun değildir. (Ayrıca ilginç: Doğal içerikler gerçekten her zaman daha iyi bir seçim midir?) Kendin Yap deodoranttan sonra cilt kaşınıyor veya yanıyorsa, kullanmayı hemen bırakın.
  Genelde ev yapımı deodorantı taze tıraş olmuş cilde uygulamamalısınız.
  Sıvı DIY deodorantlar her kullanımdan önce kısaca çalkalanmalıdır.
  İçerdiği yağlar leke bırakabileceğinden özellikle beyaz giysilerle dikkatli olunmalıdır. (Buradan okuyun: Artık deodorant lekesi yok! Bu ter önleyici, giysilerinizi mahvetmeden güvenilir bir şekilde korur)

  Ev yapımı deodorant ne kadar sürer?

 • Ev yapımı deodorantın raf ömrü genellikle dört ila sekiz haftadır. Raf ömrünü uzatmak için deodorantınıza aynı zamanda cildiniz için de bir şeyler yapan E vitamini ekleyebilirsiniz - sonuçta bu, doğal kozmetiklerde sıklıkla kullanılan en güçlü antioksidanlardan biridir.

  Deodoranta rağmen ter kokusuna karşı ne yapabilirsiniz?

 • Özellikle stresli durumlarda, vücut hoş olmayan kokan hormonlar üretir. O zaman en iyi deodorant bile sadece sınırlı ölçüde yardımcı olacaktır. (Ayrıca okuyun: Daha az stres için günlük yaşamda daha fazla esneklik) Polyester gibi sentetik malzemeler daha sonra hızla acı bir ter kokusu alır.


Saglik Editörü : Kervanlar
Saglik 
Editör : Kervanlar

[ 2021-06-18T16:37:22 ][ Okunma : 456 ]google-newste takip edin