70 yaşındaki Safina Namukwaya, çocukları doğumdan altı hafta sonra ikizlerini gösterdi


6 Ocak'ta Safina Namukwaya ikizleriyle birlikte hastaneden ayrılabildi, 29 Kasım 2023'te Uganda'dan (Afrika) 70 yaşındaki Safina Namukwaya ikiz çocuk annesi oldu. Doktoru Edward Tamale Sali, bu durumun onu Afrika'nın en yaşlı annesi yaptığını söyledi.


Biri kız biri erkek olan bebekler, Namukwaya'nın doğurganlık tedavisi gördüğü başkent Kampala'daki bir klinikte doğdu. "Elleri sadece bebekleri değil aynı zamanda umut mücevherlerini de tutuyor, bu da bir annenin sevgisinin zamanın ve çağın ötesinde olduğunu kanıtlıyor" diye okuyor


Altı hafta sonra, anne ve Çocuklar nihayet evlerine giderler ve kendilerini tüm dünyaya tanıtırlar. Today'in haberine göre kızının adı Shakira Babiyre Nabagala, oğlunun adı ise Kato Shafique Kangave.

İkizler biraz erken doğdular ve bu nedenle önce kuvöze yerleştirilmeleri gerekti. Artık hastaneden ayrılabilecek kadar formdalar. Evde her taraftan destek var. "Yaşım ilerlediği için bazı ev halkı bana çamaşır ve bebek işlerinde yardımcı olacak" diyor.


2020 yılında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Daha önce çocuk sahibi olamadığı için “lanetli kadın” olarak iftira ediliyordu.

“ETİKETLER”


Dünyadan Haberler Editörü : Gul_Beyaz
Dünyadan Haberler 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2024-01-18T19:46:02 ][ Okunma : 89 ]google-newste takip edin