Bugün, 16 Ocak, Kate Moss doğum günü kızı. Bugün büyük bir doğum gününü kutluyor. Burada kariyerine bir bakış okuyun.


Çoğunluk Ünlülere bakarak bunu anlayamazsınız ama onlar da yaşlanıyor. Ve sonra gündemde: partiler, pahalı hediyeler ve arkadaşlarınız ve ailenizle kutlamalar! Peki bugün doğum gününü kim kutluyor?

Kate Moss 50 yaşına girdi

Bugün moda dünyasının en büyük ikonlarından birinin doğum gününü kutluyoruz:

Kate Moss. 16 Ocak 1974'te doğan İngiliz kadın, 1990'lı yıllardaki tartışmalı "eroin şıklığı" akımının temsilcisi olarak görülüyordu. İnce bedenlere dayanan ve solgunluğu vurgulayan bir moda akımı.

Kate Moss moda dünyasına 14 yaşında genç bir yaşta girdi. Dikkat çekici kariyeri, New York'taki JFK Havaalanında Storm Model Management modelleme ajansının kurucusu Sarah Doukas tarafından keşfedilmesiyle başladı.


Moda dünyasındaki birçok meslektaşının aksine, zengin ebeveynlerin lüksü olmadan büyüdü. Geçmişi gerçekçiydi ve model olarak yükselişi sıkı çalışmanın sonucuydu. İnce yapısı, elfin yüzü ve eşsiz karizması onu tasarımcılar ve fotoğrafçılar için aranan bir seçim haline getirdi.


Gibi meslektaşlarımla birlikte

Naomi Campbell ve Cindy Crawford moda dünyasına hakim oldu. En prestijli moda dergilerinin kapaklarını süsledi; Calvin Klein, Chanel, Burberry gibi markaların yüzü oldu.

Sadece podyumlara hakim olmakla kalmıyor, aynı zamanda oyuncu ve girişimci olarak da aktif. Kendi giyim markası ve Topshop için hazırladığı koleksiyonlar onun moda yönünün sadece birkaç örneği.

Gelecek vadeden modellere ilham kaynağı olmaya ve dünya podyumlarına damgasını vuran bir efsane olmaya devam ediyor. Doğum günün kutlu olsun, Kate Moss!

“ETİKETLER”


Magazin Haberleri Editörü : Gul_Beyaz
Magazin Haberleri 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2024-01-16T21:29:45 ][ Okunma : 71 ]google-newste takip edin