Rockstar Games, 5 Aralık'ta "GTA 6"nın ilk fragmanını yayınladı. Klip şimdiden 105 milyondan fazla kez izlendi.

Oyun dünyası, uzun süredir "Grand Theft Auto VI"nın ("GTA VI") ("Büyük otomobil hırsızlığı")çıkışını sabırsızlıkla bekliyordu. 2025 yılı için duyurulan video oyununa ait ilk fragmanın izlenme sayısının ne kadar olduğu artık netleşmeli. Bir buçuk dakikalık klip, yayınlandıktan sonraki gün 105 milyondan fazla izlendi.


Klip ayrıca Guinness Dünya Rekorları tarafından onaylandığı üzere üç rekora da imza atıyor. Bir yandan, fragman, bir video oyununun piyasaya sürüldüğü ilk günde en çok izlenen gösterimi oldu; 24 saatte 90,4 milyondan fazla izlenme gerçekleşti. Öte yandan klip, 24 saat içinde 8,9 milyona yakın beğeni toplayarak en çok beğeni alan video oyunu fragmanı oldu.


“GTA VI” MrBeast'in rekorunu kırdı

Ayrıca fragman - müzik klipleri hariç - gün içinde en çok izlenen videodur. Bu aynı zamanda önceki rekor sahibi 25 yaşındaki Jimmy Donaldson tarafından da doğrulandı. Daha çok MrBeast olarak bilinen YouTube megastarı, X platformunda "'GTA VI' fragmanı 24 saat içinde YouTube'da en çok izlenme rekorumuzu kırdı" diye yazdı. Ayrıca videonun yaklaşık 16 saat içinde 70 milyon izlenmeye ulaştığını gösteren bir ekran görüntüsü de paylaştı. MrBeast'in önceki rekoru 24 saatte 59,4 milyondu.


“GTA VI”: Fragman yeni YouTube rekoru kırdı

Rockstar Games, "GTA VI"nın 2025 yılında PS5 ve Xbox Series X/S için yayınlanacağını duyurdu. Rockstar Games'in kurucu ortağı 52 yaşındaki Sam Houser bir basın açıklamasında, "'Grand Theft Auto VI' son derece sürükleyici, hikaye odaklı açık dünya oyun deneyimlerinde mümkün olanın sınırlarını zorlama kararlılığımızı sürdürüyor" dedi. "Bu yeni vizyonu dünya çapındaki oyuncularla paylaşmaktan heyecan duyuyoruz."


Bilim Teknoloji Editörü : Gul_Beyaz
Bilim Teknoloji 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2023-12-06T22:07:02 ][ Okunma : 163 ]google-newste takip edin