Arnold Schwarzenegger Hamas mağdurlarıyla buluştu: sağ kurtulanlarla tanışırken net sözler buldu. Bir toplantıda “Terminatör” desteğini ifade etti.

Hollywood süperstarı 76 yaşındaki Arnold Schwarzenegger bir kez daha rengini gösterdi. Kaliforniya'nın eski Cumhuriyetçi valisi, Hamas'ın İsrail'de sivillere yönelik teröründen sağ kurtulanlarla 7 Ekim 2023'te yaptığı toplantıda tutumunu açıkça ortaya koydu. Ünlüler portalı "TMZ"nin haberine göre Schwarzenegger, "Hamas'ın barbarca, kışkırtılmamış saldırısına" karşı çıktı ve İsrail devletine destek teklifinde bulundu. Kendisine verilen görüntülerin daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemediğini söyledi.


Ünlü Kudüs Hoşgörü Müzesi tarafından düzenlenen toplantıda Schwarzenegger, diğer konuların yanı sıra eski "Terminatör" oyuncusuyla tanışmak için İsrail'den ABD'deki Santa Monica'ya giden 14 yaşındaki Ella Shani ile de konuştu. Shani, Hamas teröristlerinin Kibbutz Beeri'sine saldırdığı, babasını öldürdüğü ve 16 yaşındaki kuzenini diğer erkeklerle birlikte Gazze Şeridi'ne kaçırdığı zaman yaşadıklarını bazen dramatik bir şekilde anlatıyordu.


Arnold Schwarzenegger: "Benim görevim barışı yaymak"

Rapora göre Schwarzenegger, Shani'nin hikayesini dinlerken gözlerinde yaşlar vardı. Sonunda ikisi birbirine derinden sarıldı ve adam ona diğer şeylerin yanı sıra en ünlü filmlerinden bazı hatıraları da gösterdi. Mesela “Terminatör”ün dünyaca ünlü robot kafatası iskeleti.


Aktör ve politikacı, Gazze Şeridi'nde hâlâ Hamas'ın elinde bulunan İsrailli rehinelerin bazı akrabalarını da ziyaret etti. Onlara bronz kartal heykellerini hediye etti. Etkinlikten sonra Schwarzenegger, misyonunun dünyaya barışı yaymak olduğunu söyledi. Bu hala nefret ve öfkeden daha güçlü.


Magazin Haberleri Editörü : Gul_Beyaz
Magazin Haberleri 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2023-12-02T19:01:08 ][ Okunma : 155 ]google-newste takip edin