Seks Yaparak 5 Kilo Verin!.


Seks Yaparak 5 Kilo Verin!. - Saglik Haberleri

Seks gerçekten kilo vermeye yardimci mi, seks yaparken ayni zamanda egzersiz yapmis olur musunuz? Bu sorularin yanitlarini psikolog Meliha Karayay ve diyetisyen Nil sahin tartisti...

"Seks de bir egzersizdir, üstte olan daha fazla enerji harcar." Seks de bir egzersizdir unutmayin, bunu bir oyun gibi ele almak lazim. Seks hayatiniz size nese veriyorsa, keyif aliyorsaniz, daha rahat forma girersiniz. Seks hayati mutlu olanlar, istedikleri zaman çok daha kolay kilo verebilirler.

Seksin pozisyonu kilo vermeyi etkiler mi?

En son elime bir veri ulasti, partnerinin kiyafetlerini soyan 12 kalori, giysiler kolay çikiyorsa sekiz kalori harciyormus. Bunlar geyik, ölçülmesi zor, ama su bir gerçek; seks sirasinda üstte olan daha fazla enerji harcar. Seks sirasinda harcanan enerji orta büyüklükte bir odayi silmek, bir iki cam silmek ya da iki blok yürümek kadardir.

Sabah seksinin çok daha yararli oldugu, daha fazla kalori harcattigi dogru mu?

İnsanlar istedikleri zaman seks yapabilirler. Bu çok önemli bir üstünlüktür. Özellikle çalisanlar, kendilerini yalnizca aksam seksi ile sinirlamamali. Kendinize blokajlar koymayin, sabah seksi insanin güne mutlu baslamasini saglar, ihmal etmemek gerek.

Kilo almak kadin ve erkek için seks hayatinin kötü gittiginin bir göstergesi mi?

Seks hayati iyi olanlar, daha mutlu olur, kendilerine daha fazla özen gösterirler. Çift, karsilikli olarak kilo aliyorsa bir süre sonra cinsel olarak sorun yasayacaklari kesindir. Kilo alimi, özellikle bel çevresindeyse testosteron hormonu azalir. Bu da cinsel gücü zayiflatir. Bel çevresi erkeklerde 102, kadinlarda 88 cm.nin üzerindeyse seks hayatlari açisindan tehlike çanlari çaliyordur.

Seks diyeti önerdiginiz hastalar oldu mu?

Seks diyeti, kolay kolay önerilmez. Kalp ameliyatindan sonra özel bir sorun yoksa insanlar iki ay sonra seks yasamlarina geri dönüyorlar. Zaten erkekler için özellikle çok ara vermek iyi bir durum degil. 15 günde bir seks yapan erkeklerin iktidarsizlik oranlari artiyor.

Diyetisyen Nil sahin:"Seks kalori harcatmaz, kaslari gerer, ama tek bir enerji harcamaniz mümkün degil."

Seksle gerçekten kilo verilebilir mi? Seksin kalori harcattigina dair bir literatür okumadim. Seks kaslari geriyor, ama enerji harcatmiyor. Seks kuvvet egzersizi gibi düsünülebilir, ama yag yakici bir egzersiz olarak düsünülemez.


Saglik Haberleri Editörü : anomin
Saglik Haberleri 
Editör : anomin

[ 2018-06-24T18:07:03 ][ Okunma : 750 ]google-newste takip edin