Cuma hutbesinde imamdan seçim çağrısı silahlarınızı ayarlayın

Cuma hutbesinde imamdan seçim çağrısı silahlarınızı ayarlayın

Cuma hutbesinde imamdan skandal seçim çağrısı: 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın

İstanbul Sultangazi’de Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu, cuma günü camide yaptığı konuşmada, "28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu” ifadelerini kullandı

İstanbul Sultangazi’de Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu, cuma günü camide yaptığı konuşmada, “28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu” ifadelerini kullandı.

İstanbul Sultangazi’de Cebeci Camii imamı Murat Gündoğdu’nun cuma namazı hutbesindeki sözler tepkilere sebep oldu.


Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; cep telefonu ile çekilen görüntülerde, imam Gündoğdu’nun vaazında “Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu. Hodri meydan. Nedir bu sizden çektiğimiz? 80 yıldır bu ülke sizden ne çekiyor, Ermeni döllerinden ne çekiyor. Bu kadar şehitlerimiz var” dediği görüldü.


Bu ifadelerin ardından camideki bölge halkı imam Gündoğdu’ya tepki gösterdi.

Türkiye 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gitti. Adayların yüzde 50 oy oranına ulaşamamasının ardından karar ikinci tura kaldı, 28 Mayıs’ta cumhurbaşkanı seçiminin 2. turu için sandıklar yeniden kurulacak ve pusulada Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu ve Cumhur İttifakı Adayı Erdoğan yer alacak.


YSK’nın açıklamasına göre; Erdoğan yüzde 49,24, Kılıçdaroğlu yüzde 45,07, Sinan Oğan ise yüzde 5,28 oranında oy aldı.

Haber:gazetedavul


Güncel Haberler Editörü : Gul_Beyaz
Güncel Haberler 
Editör : Gul_Beyaz

[ 2023-05-21T18:37:45 ][ Okunma : 339 ]google-newste takip edin